طالبان 18 کارمند یک سازمان امدادرسانی سوئیسی را بازداشت کرد

گروه طالبان پس از بازگشت به قدرت در افغانستان در اوت 2021، شمار زیادی از خارجیان فعال در بخش‌های گوناگون امدادی را بازداشت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان 18 کارمند یک سازمان امدادرسانی سوئیسی را به اتهام ترویج مسیحیت بازداشت کرد.

سازمان غیردولتی «کمک‌رسانی بین‌المللی» سوئیس، شنبه 25 شهریور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که گروه طالبان 18 کارمند این سازمان از جمله یک شهروند خارجی را بازداشت کرده است.

این سازمان خاطرنشان کرد که کارمندان مذکور از دفتر محل کار خود در ولایت غور ربوده و به کابل، پایتخت افغانستان منتقل شدند.

اطلاعیه این سازمان تاکیده کرده که «تاکنون اطلاعات موثقی درباره اتهام کارمندان خود دریافت نکردیم و نمی‌توان توضیحی درباره شرایط آنها ارائه دهیم.»

مقامات طالبان هم تاکنون به طور رسمی درباره دلیل بازداشت این افراد اظهارنظر نکرده‌اند.

سازمان کمک‌رسانی بین‌المللی (IAM) از سال 1966 در افغانستان فعالیت می‌کند. این سازمان ابتدا خدماتی در بخش چشم پزشکی ارائه می‌داد اما به مرور حوزه فعالیت آن به بخش‌های درمانی دیگر و آموزش نیز توسعه یافت.

این سازمان در وبگاه خود آورده که بر اساس ارزش‌های مسیحیت فعالیت می‌کند اما تاکید کرده است که ارائه کمک به افراد را مستقل از رویکردهای سیاسی و دینی انجام می‌دهد.

سازمان مذکور در اطلاعیه خود اشاره کرده است که «به فرهنگ و سنت‌های محلی مردم احترام گذاشته و آنها را پاس می‌داریم.»

گروه طالبان پس از بازگشت به قدرت در افغانستان در اوت 2021، شمار زیادی از خارجیان فعال در بخش‌های گوناگون امدادی را بازداشت کرده است.

طالبان درصدد اجرای قوانین طبق دیدگاه افراط گرایانه از شریعت هستند و بر این اساس تاکنون مانع اشتغال زنان در نهادهای غیردولتی و سازمان‌های بین‌المللی شده‌اند.

افزون بر آن حکومت طالبان مدارس دوره متوسطه دخترانه را تعطیل و حضور زنان در پارک‌ها و سالن‌های ورزشی بدون یکی از بستگان مرد را ممنوع اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید