فاکس‌نیوز: جبهه مقاومت ملی خار چشم طالبان شده است

دو سال پس از خروج ایالات متحده از افغانستان جبهه مقاومت ملی در پی کمک غرب در مقابله با طالبان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه «فاکس‌نیوز» در گزارشی نوشت که دو سال پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، جبهه مقاومت ملی که یک گروه ضد طالبان و متشکل از نیروهای ارتش دولت سابق افغانستان است، به خاری در چشم طالبان تبدیل شده است.

فاکس‌نیوز سه‌شنبه 7 سنبله (شهریور) نوشت، به‌رغم سرکوب‌ گسترده طالبان، جبهه مقاومت از ادامه مبارزه و عملیات علیه این گروه دست برنداشته است.

بر اساس این گزارش، دو سال پس از خروج ایالات متحده از افغانستان، جبهه مقاومت ملی در پی کمک غرب در مقابله با طالبان است.

علی‌میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی به فاکس‌نیوز گفت: «امروز، به‌ویژه در این فصل جنگ، ما در بسیاری از مناطق افغانستان فراتر از پایگاه خود در دره‌های دورافتاده کوه‌های هندوکش در به چالش کشیدن طالبان موفق بوده‌ایم.»

به گفته او، این جبهه عملیات‌های چریکی را در ولایت‌های شرقی مانند ننگرهار، لغمان، نورستان و همچنان در شمال و مرکز افغانستان راه اندازی می‌کند.

وی گفت: «دلیلش این است که مردم افغانستان امروز بیش از دو سال پیش متقاعد شده‌اند که مبارزه مسلحانه تنها راه برقراری صلح و ثبات در افغانستان است.»

در همین حال، فاطمه امان، کارشناس موسسه خاورمیانه نیز در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز گفت که طالبان با چالش‌های داخلی مختلفی روبه‌رو هستند.

به گفته وی، طالبان از این میان جبهه مقاومت را به‌عنوان یک «تهدید قابل توجه» می‌بینند، چون در این جبهه شماری از چهره‌های برجسته سیاسی حضور دارند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود همزمان با به قدرت رسیدن طالبان اعلام موجودیت کرد، اخیرا این جبهه و جبهه آزادی حملات خود را بر طالبان افزایش داده است.

دو جبهه اغلب متشکل از سربازان دولت پیشین این کشور، حملات خود‌ را علیه مواضع نیروهای طالبان تشدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید