افزایش حملات جبهه‌‌های ضدطالبان در افغانستان

به‌رغم گذشت دو سال، حکمرانی طالبان بر افغانستان همچنان در عرصه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشده و این کشور در سایه ناامنی و اعمال محدودیت‌ها علیه دختران و زنان و همچنین تداوم تحریم‌ها با خطر قحطی مواجه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دومین سالروز به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، دو جبهه اغلب متشکل از سربازان دولت پیشین این کشور، حملات خود‌ را علیه مواضع نیروهای این گروه تشدید کرده‌اند.

اخیرا حملات دو جبهه مخالف حکومت طالبان، موسوم به «جبهه مقاومت ملی» و «جبهه آزادی» متشکل از نیروهای امنیتی و دفاعی دولت سابق افغانستان علیه نیروهای طالبان افزایش یافته است.

Advertisement

«جبهه آزادی» پنج‌شنبه 27 اسد (مرداد) با نشر ویدیویی از انجام یک حمله تهاجمی به یک ایست بازرسی طالبان در ساحه «سرجوی رباط» ولایت پروان خبر داد.

به گفته این جبهه، در پی درگیری یک ساعته میان دو طرف، 5 نیروی طالبان کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

این جبهه دو روز پیش نیز اعلام کرد که به یک پاسگاه طالبان در شهر کابل حمله کرده و در این حمله چهار تن از نیروهای طالبان کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

در بیانیه این جبهه آمده است که این حمله در ساعت 8:25 شامگاه چهارشنبه در منطقه «پنجشیر وات» رخ داده است و یکی از سردسته‌های طالبان نیز در میان زخمی‌ها است.

در همین حال، جبهه مقاومت ملی روز چهارشنبه گذشته در پیامی بر شبکه اجتماعی «X» مسئولیت بمب‌گذاری و حمله به موتر طالبان در ولایت تخار در شمال شرق افغانستان را به عهده گرفت.

براساس اعلامیه این جبهه، در این حمله دو تن از نیروهای طالبان کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

عصر روز سه‌شنبه 24 اسد (مرداد)، یک موتر نظامی حامل نیروهای طالبان در شهر تالقان، مرکز ولایت تخار، هدف حمله انفجاری قرار گرفت.

جبهه مقاومت ملی به تاریخ نهم اسد نیز از کشته شدن دو عضو طالبان به دست اعضای این جبهه در منطقه گیاوه در ولایت کاپیسا، خبر داد.

هم‌زمان با دو سالگی به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، این دو جبهه مخالفت حکمرانی طالبان حملات‌ چریکی خود را علیه مقرهای امنیتی این گروه افزایش داده‌اند.

به‌رغم گذشت دو سال، حکمرانی طالبان بر افغانستان همچنان در عرصه بین‌المللی به رسمیت شناخته نشده و این کشور در سایه ناامنی، خشونت و اعمال محدودیت‌ها علیه دختران و زنان و تداوم تحریم‌ها با خطر قحطی مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید