نامه آنجلینا جولی در حمایت از کنشگر آموزش دختران در افغانستان

جولی در خطاب به مطیع الله ویسا گفت من هم مانند شما امیدوارم روزی برسد که هر کودک افغان بتواند به مکتب یا دانشگاه برود و آزادانه به یک افغانستان صلح آمیز خدمت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنجلینا جولی، هنرپیشه معروف سینمای هالیوود و مدافع حقوق بشر در نامه‌ای سرگشاده برای مطیع‌الله ویسا، کنشگر آموزش دختران در افغانستان که در زندان طالبان به سر می‌برد، از او حمایت کرد.

جولی در این نامه که در صفحه اینستاگرامش نشر کرد، نوشته است: «من هم مانند شما امیدوارم روزی برسد که هر کودک افغان بتواند به مکتب یا دانشگاه برود و آزادانه به یک افغانستان صلح آمیز خدمت کند.»

Advertisement

این هنرپیشه سینمای هالیوود که قبل از این نیز بارها حمایتش را از زنان و دختران افغانستان اعلام کرده است، خطاب به مطیع‌الله نوشت: «لطفا بدانید که فراموش نشدید.»

آنجلینا جولی در این نامه تاکید کرد: «می‌دانم که شما بیش از یک دهه از زندگی خود را وقف کمک به کودکان افغان، به ویژه در مناطق روستایی، برای دسترسی به کتاب و ابزار و فرصت رفتن به مکتب کرده اید. ما هنوز فرصتی برای ملاقات نداشتیم، اما امیدوارم به زودی با هم ملاقات کنیم. آرزوی بازگشت به کابل و نشستن با شما و خانواده، دوستان و همکارانتان را دارم که برای کمک به کودکان افغان برای دستیابی به توانایی‌های بالقوه خود تلاش می‌کنند.»

جولی در ادامه نوشت، در کنار همه کسانی می‌ایستد که خواستار آزادی مطیع الله ویسا و لغو محدودیت‌ها بر آموزش دختران افغانستان هستند.

مطیع‌الله ویسا یکی از کنشگران معروف در عرصه تحصیل دختران در افغانستان، به تاریخ 7 حمل توسط استخبارات طالبان در کابل بازداشت شد و تاکنون هیچ خبری از وضعیت او در دست نیست.

ویسا در واکنش به ممنوعیت تحصیل دختران توسط طالبان، کمپینی را برای بازگشت دختران به مکاتب راه‌اندازی کرده بود.

سازمان ملل قبلا از طالبان خواست دلیل بازداشت مطیع‌الله ویسا را توضیح دهد اما طالبان هیچ اظهارنظری در این باره نکرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم