درخواست فعالان و خبرنگاران افغانستان از ایلان ماسک برای تحریم طالبان در «توئیتر»

در این نامه سرگشاده آمده است که فعالیت گروه طالبان در «توئیتر» با اعتبار این شبکه اجتماعی در سطح جهان لطمه می‌زند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ده‌ها تن از خبرنگاران، فعالان مدنی، سیاسی و مقام‌های حکومت پیشین افغانستان در یک نامه سرگشاده به ایلان ماسک، مالک «توئیتر»، از او خواستند که گروه طالبان و اعضای شبکه حقانی را از فعالیت در این‌ شبکه اجتماعی تحریم کند.

در این نامه که پنج‌شنبه 23 سرطان در توئیتر نشر شد، آمده است که طالبان با استفاده از توئیتر، تروریسم را ترویج می‌کند.

در این نامه آمده است: «اجازه دادن به گروه طالبان برای استفاده از توئیتر به اعتبار این شبکه اجتماعی در سطح جهان لطمه می‌زند.»

فعالان افغانستانی همچنین خطاب به ماسک نوشته‌اند «ما از شما می‌خواهیم که فوراً اقدام کنید و افراد طالبان را از کاربرد توئیتر تحریم کنید. گزارش اخیر سازمان ملل نشان داد که طالبان روابط همزیستی با شبکه تروریستی جهانی مانند القاعده را حفظ کرده‌اند.»

در نامه فعالان مدنی و سیاسی و خبرنگاران همچنان آمده است که طالبان و شبکه حقانی سابقه طولانی در اعمال خشونت و نقض حقوق بشر در افغانستان دارند، روزنامه‌نگاران، فعالان و مخالفان‌ خود را سرکوب و فضای رعب و وحشت را بر مردم تحمیل کرده‌اند.

در ادامه این نامه آمده است: «ممنوع کردن دسترسی شبکه‌های تروریستی طالبان و حقانی به شبکه اجتماعی توئیتر، نشان دهنده ایستادگی شما در برابر خشونت و تروریسم خواهد بود.»

استفاده اعضای طالبان طی دو سال اخیر و پس از به قدرت رسیدن این گروه در افغانستان، از شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته است، برخی از اعضای این گروه حتی در توئیتر مخالفان خود را به مرگ تهدید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید