حکومت طالبان 12 هزار آرایشگاه زنانه در افغانستان را مسدود کرد

سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان: آرایشگاه‌های زنانه تا یک ماه مهلت دارند به کار خود پایان دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه محدودیت‌های اعمال شده از سوی حکومت طالبان علیه زنان در افغانستان، هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه دستور داد تمام آرایشگاه‌های زنانه در این کشور مسدود شود.

محمدصادق عاکف، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان روز سه‌شنبه 13 سرطان (تیر) در اشاره به اطلاعیه این وزارتخانه به روزنامه «گاردین» گفت: ضرب‌الاجل یک‌ماهه به آرایشگاه‌های زنانه داده شده است.

سال گذشته، طالبان مدارس متوسطه دخترانه را بستند، زنان را از ورود به دانشگاه، اشتغال و یا هر گونه فعالیت اجتماعی منع کردند. همچنان بسیاری از اماکن عمومی از جمله حمام‌های زنانه، سالن‌های ورزشی و پارک‌ها به روی زنان بسته شده است.

سحر، یک باشنده کابل که هر چند هفته یک بار برای اصلاح مو و ناخن‌هایش به یک سالن مراجعه می‌کند، گفت که احساس می‌کند آخرین راه برای معاشرت و خارج شدن از خانه قطع شده است.

او گفت:«پارک‌ها برای زنان ممنوع است، بنابراین آرایشگاه مکان خوبی برای ما برای ملاقات با دوستانمان بود. این دلیل خوبی برای دیدن یکدیگر و ملاقات و صحبت با دیگر زنان و دختران بود».

دولت‌های خارجی و سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل از زمان بازگشت طالبان به قدرت، محدودیت‌های این گروه علیه زنان در افغانستان را محکوم کرده و تاکید کرده‌اند که اعمال چنین محدودیت‌هایی مانع از به رسمیت شناختن دولت طالبان می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید