تلاش چین برای سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در ذخایر لیتیوم افغانستان

با آنکه تاکنون حکومت طالبان از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده، این گروه در ماه‌های اخیر قراردادهایی را با چین در زمینۀ استخراج معادن و پترولیم امضا کرده که با واکنش‌های تند مخالفان روبه‌رو شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت معادن و پترولیم طالبان از ابراز تمایل یک شرکت چینی برای سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری به منظور بهره‌برداری از ذخایر لیتیوم افغانستان خبر داد.

براساس بیانیه وزارت معادن و پترولیم طالبان که روز پنج‌شنبه 24 حمل (فروردین) منتشر شد، مسئولان و نمایندگان شرکت چینی گوچین (Gochin) در دیدار با شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم طالبان در کابل با ارائه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در ذخایر لیتیوم افغانستان ابراز تمایل کرده‌اند.

شرکت گوچین تاکید کرده است که فرآیند استخراج ذخایر لیتیوم در داخل افغانستان انجام می‌شود و برای فرآوری آن جاده کومار و لغمان آسفالت و یک نیروگاه برق‌آبی ساخته می‌شود.

با آنکه تاکنون حکومت طالبان از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده، این گروه در ماه‌های اخیر قراردادهایی را با چین در زمینۀ استخراج معادن و پترولیم امضا کرده که با واکنش‌های تندی از سوی مخالفان روبه‌رو شده است.

چین از جمله چند کشوری است که روابط خوبی با گروه طالبان افغانستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید