هشدار کنگره به دولت بایدن: اسناد خروج از افغانستان پنهان شود احضار خواهید شد

در نخستین جلسه تحقیقاتی در کنگره، تایلر وارگاس اندروز سرباز آمریکایی که در حمله انتحاری در فرودگاه کابل زخمی شده بود، جزئیات دلخراش آن حمله را روایت کرد که سبب افزایش انتقادها نسبت به دولت بایدن شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی گفت که اگر دولت بایدن اسناد مربوط به خروج «فاجعه‌بار» از افغانستان را پنهان کند، کنگره احضاریه صادر خواهد کرد.

مک‌کال، یکشنبه 21 حوت (اسفند)، در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» درباره کشته‌شدن 13 سرباز آمریکایی در جریان عملیات خروج از افغانستان گفت: «این یک فاجعه بود و این فاجعه قابل پیشگیری بود. ما خواهان اطلاعات بیشتری هستیم.»

Advertisement

او افزود: «این اولین جلسه تحقیق علنی بود که از زمان سقوط افغانستان داشتیم. می‌خواهم بدانم که آن افسر یا فرمانده زمانی که اجازه رفع یک تهدید را رد کرد، به چه چیزی فکر می‌کرد و این تهدید به چه سطوحی در دولت ایالات متحده رسید؟»

کنگره آمریکا چندی قبل خواهان توضیح در مورد چگونگی خروج «غیرمسئولانه و فاجعه‌بار» دولت بایدن از افغانستان شده بود.

در نخستین جلسه تحقیقاتی در کنگره، تایلر وارگاس اندروز سرباز آمریکایی که در حمله انتحاری در فرودگاه کابل زخمی شده بود، جزئیات دلخراش آن حمله را روایت کرد که سبب افزایش انتقادها نسبت به دولت بایدن شده است.

در آن حمله 170 غیرنظامی افغان و 13 نظامی آمریکایی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم