طالبان هشت نفر از جمله 4 سرباز حکومت پیشین افغانستان را به‌ظن «آدم‌ربایی» کشت

نزدیکان و اعضای خانواده‌های‌ این هشت نفر با انتقال اجساد به کابل، قصد دادخواهی در برابر دفتر نمایندگی سازمان ملل (یوناما) را داشتند، اما طالبان مانع از این کار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه از ولایت بلخ افغانستان به روزنامه «اطلاعات روز» این کشور گفته‌اند که از میان هشت نفری که توسط نیروهای طالبان به‌ظن آدم‌ربایی کشته شده و اجسادشان در این ولایت به نمایش گذاشته شده است، چهار نفر از نظامیان حکومت پیشین بودند.

طالبان چهارشنبه 17 حوت اجساد هشت تن را در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ به نمایش گذاشتند. منابع از بلخ که نخواستند نام‌شان فاش شود به روزنامه «اطلاعات روز» گفته اند که چهار تن از این کشته‌شدگان نظامیان دولت پیشین افغانستان بودند.

براساس این گزارش، از میان کشته شدگان تاکنون هویت یکی از آنان مشخص شده است که نام وی «عبدالخالق کوچی» بوده و در حکومت پیشین افغانستان سرباز ارتش بوده است.

یک منبع از نزدیکان این سرباز به روزنامه «اطلاعات روز» گفت که عبدالخالق پس از سقوط حکومت پیشین در افغانستان، در یک شرکت ساختمانی کار می‌کرد و طالبان او و هفت نفر دیگر را به‌ظن «آدم‌ربایی» کشته‌اند.

فرماندهی امنیه‌ طالبان در ولایت بلخ چهارشنبه گذشته با نشر خبرنامه‌ای مدعی شد که هشت «آدم‌ربا» در درگیری با نیروهای این گروه در شهر مزارشریف کشته شده‌اند.

امروز جمعه (19 حوت) نزدیکان و اعضای خانواده‌ این هشت نفر با انتقال اجساد به کابل، قصد دادخواهی در برابر دفتر نمایندگی سازمان ملل (یوناما) را داشتند، اما طالبان مانع از این کار آ‌ن‌ها شدند.
اعضای این خانواده‌ها گفته‌اند که افراد کشته‌شده کارمندان یک شرکت ساختمانی و نظامیان پیشین بودند، اما طالبان آنان را به‌ظن «آدم‌ربایی» به قتل رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید