طالبان از کشته‌شدن 8 عضو «داعش» در جریان یک عملیات خبر داد

سخنگوی طالبان تاکید کرد که در جریان این عملیات شمار زیادی اسلحه و مواد منفجره توسط طالبان کشف و ضبط شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، از کشته‌شدن 8 داعشی و بازداشت 7 نفر دیگر در پی حمله نیروهای طالبان به مقرهای «داعش» در افغانستان خبر داد.

مجاهد، پنج‌شنبه 15 دی با انتشار توییتی با اشاره به اینکه طالبان در روز چهارشنبه چند عملیات نظامی در ولایت‌های افغانستان انجام داده، نوشت که «عملیات طالبان در ولایت‌های کابل و نیمروز علیه یک شبکه خطرناک‌ و مهم داعشی‌ها بود که در هتل لانگان (محل بودوباش اتباع چینی)، میدان هوایی و سفارت پاکستان در کابل حملات را تنظیم و انجام داده بودند.»

سخنگوی طالبان همچنان تاکید کرد که در جریان این عملیات شمار زیادی اسلحه و مواد منفجره توسط طالبان کشف و ضبط شده است.

ترور یک مقام برجسته طالبان توسط «داعش»

«داعش»، در 27 دسامبر 2022، مسئولیت ترور فرمانده امنیه طالبان در ولایت بدخشان واقع در شمال افغانستان را بر عهده گرفت.

در بیانیه‌ای که توسط آژانس خبری «اعماق» وابسته به گروه «داعش» منتشر شده، آمده است که اعضای این گروه پیش از انجام این حمله، تحرکات مولوی عبدالحق عمر، فرمانده امنیه طالبان در بدخشان را از نزدیک زیر نظر داشتند.

«اعماق» همچنین ویدئویی را منتشر کرد که لحظه کشته‌شدن عبدالحق عمر، فرمانده امنیه طالبان، که يكى از بلندپایه‌ترین مقامات امنیتی طالبان محسوب می‌شود، با یک خودروی بمب‌گذاری شده را نشان می‌دهد.

به گفته وزارت داخله طالبان، در همین حمله دست‌‌کم دو محافظ وی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند و چهار مظنون در ارتباط با این بمب‌گذاری دستگیر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم