حمله مسلحانه به هتل چینی‌ها‌ در کابل 3 کشته و 18 زخمی بر جای گذاشت

خبرنگار «العربیه»: هتل چینی‌ها که در کابل مورد حمله مسلحانه قرار گرفته، در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان و مقر‌ هیئت‌های دیپلماتیک و سفارتخانه‌ها واقع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شفاخانه ایمرجنسی (بیمارستان اورژانس) کابل از کشته‌شدن 3 نفر و زخمی‌شدن 18 نفر دیگر در پی حمله افراد مسلح به اقامتگاه چینی‌ها در کابل خبر داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی دولت طالبان، دوشنبه 21 قوس (آذر)، در توییتی نوشته است 3 سه مهاجم که به یک هتل در کابل حمله کرده بودند کشته شدند و تمام مهمانان هتل نجات یافته‌اند.


در توییت مجاهد آمده است هیچ تبعه خارجی در این حمله کشته نشده‌ است و تنها دو شهروند خارجی زخمی شده‌اند.

اما شفاخانه ایمرجنسی کابل در «توییتر» نوشت از محل درگیری 3 کشته و 18 زخمی به این شفاخانه انتقال یافته‌اند.

همزمان با آن رسانه‌های افغانستان از وقوع انفجار و شنیده‌شدن صدای تیراندازی‌ در منطقه «شهر نو» در کابل خبر دادند.

شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» دوشنبه با نشر ویدیویی از جریان درگیری‌ها در منطقه «شهر نو» نوشت که نیروهای طالبان راه‌های منتهی به محل درگیری را مسدود کرده‌اند.

خبرنگار «العربیه» در افغانستان نیز در توصیف موقعیت این حادثه امنیتی، گزارش داد اقامتگاه چینی‌ها که دوشنبه در کابل هدف حمله مسلحانه قرار گرفته، در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان و مقر‌ هیئت‌های دیپلماتیک و سفارتخانه‌ها واقع است.

در ویدیوهای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نیز دیده می‌شود که درگیری شدید به وقوع پیوسته و یک بخشی از ساختمان هتل آتش گرفته است.

خبرگزاری فرانسه، گزارش داد که یک هتل چینی هدف حمله قرار گرفته و برخی رسانه‌های افغانستان نیز محل درگیری را جایی عنوان کرده‌اند که دیپلمات‌ها و شهروندان چینی در آنجا رفت و آمد دارند.

دو منبع طالبان در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» هم تایید کرده‌اند که افراد مسلح در داخل یک ساختمان که شهروندان خارجی در آنجا اقامت دارند، تیراندازی کرده‌اند.

خالد زدران، سخنگوی پلیس طالبان در کابل گفته است، ساختمان یک هتل که اکثرا شهروندان غیرنظامی در آنجا حضور دارند هدف حمله قرار گرفته است و نیروهای طالبان عملیات را برای از بین بردن مهاجمان آغاز کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی چین نیز گزارش داده است که مهمانخانه چینی‌ها در کابل هدف حمله قرار گرفته است.

تا کنون مسئولیت این حمله را هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید