اجرای حکم «قصاص» و «سنگسار» توسط طالبان در ولایت فراه

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان از اجرای حکم قصاص یک مرد در فراه خبر داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های افغانستان از اجرای حکم قصاص و سنگسار 3 نفر به اتهام «قتل» در ملاء عام توسط دولت طالبان در ولایت (استان) فراه در غرب کشور خبر داده‌اند.

روزنامه «هشت صبح» چهارشنبه 16 قوس (آذر)، به نقل از منابع خود در این ولایت نوشت، طالبان از باشندگان فراه خواسته‌ است برای تماشای اجرای حکم «قصاص» و «سنگسار» متهمان در ورزشگاه این ولایت حضور یابند.

بر بنیاد گزارش دولت طالبان در این ولایت 3 نفر از جمله دو مرد و یک زن را به اتهام «قتل یک شهروند» مجرم شناخته‌اند و قرار است مجازات آنها امروز اجرا شود.

منابع به این رسانه گفته‌اند قرار است طالبان حکم «قصاص» دو مرد را در ملاء عام اجرا کند و یک زن دیگر را نیز در این ورزشگاه سنگسار نماید.

در گزارش آمده طالبان در فراه گفته‌اند جنگ‌های بیست ساله این گروه برای تحقق همین «رویا» بوده که امروز در فراه عملی می‌شود.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در خبرنامه‌ای اعلام کرد، حکم قصاص یک مرد به جرم قتل در فراه اجرا شده است و مجرم یک باشنده هرات است که یک شخص را در فراه به قتل رسانده بود.

در خبرنامه آمده است که پرونده این شخص توسط هر سه دادگاه طالبان بررسی شده و در نهایت حکم قصاص او صادر شده است.

در همین راستا، سخنگوی طالبان اعلام کرد که هیبت‌الله آخندزاده رهبر این گروه یکشنبه 22 عقرب (آبان) پس از دیدار با گروهی از قضات خواستار عملی شدن مجازات‌هایی نظیر اعدام در ملاء عام، سنگسار و شلاق شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید