نظرسنجی «گالوپ»: 98 درصد مردم افغانستان در رنج زندگی می‌کنند

گالوپ: شهروندان شاهد بدترشدن رفتار طالبان با زنان هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

موسسه بین‌المللی «گالوپ» اعلام کرد تازه‌ترین نظرسنجی این نهاد نشان می‌دهد شهروندان افغانستان امید خود را نسبت به بهترشدن آینده کاملا از دست داده‌اند.

گالوپ، پنج‌‌شنبه 10 قوس (آذر)، در گزارشی نوشت، یک سال پس از تسلط طالبان بر کشور تقریباً تمام شهروندان (98 درصد) زندگی خود را چنان ضعیف ارزیابی می‌کنند که رنج تلقی می‌شود.

بر بنیاد گزارش در سال 2021 این رقم 94 درصد بود و اکنون افزایش یافته است.

در گزارش آمده است زنان کشور در سال 2021 برتری کمی نسبت به مردان داشتند اما اکنون رنج در میان تمام شهروندان یکسان شده و میزان رنج میان مردان از 92 به 97 درصد رسیده است.

زمانی که گالوپ در این نظرسنجی از زنان پرسیده از صفر تا 10 به زندگی خود در پنج سال آینده چند نمره می‌دهند، میانگین نمره در میان زنان 0.9 بوده و این رقم در میان مردان 1.1 بوده است.

در گزارش آمده است از آنجایی‌ که طالبان به طور فزاینده زنان را از مشارکت در بسیاری از جنبه‌های زندگی عمومی محدود کرده‌اند این امتیازات تعجب‌آور نیست.

گالوپ علاوه کرده است شهروندان یک سال پس از تسلط طالبان بر کشور شاهد بدترشدن رفتار این گروه با زنان هستند و 22 درصد شهروندان بر این باور هستند که با زنان با احترام رفتار می‌شود در حالی که این رقم سال گذشته 31 درصد بود.

یافته‌های این نهاد نشان می‌دهد حتی ثروتمندان کشور نیز رنج می‌کشند؛ و 95 درصد شهروندان با درآمد نیز در رده رنج‌ کشیدن قرار دارند.

گالوپ نوشته است از هر 10 شهروند 6 نفر از آزادی خود ناراضی‌ هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید