یونیسف: در شش ماه گذشته 288 کودک در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند

حمله به مدرسه دینی «الجهاد» با واکنش‌های زیاد روبرو شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) از کشته و زخمی‌شدن 288 کودک طی شش ماه اول سال جاری در افغانستان خبر داده است.

یونیسف، چهارشنبه 9 قوس (آذر)، در رشته توییت‌هایی ضمن محکوم‌کردن انفجار در مدرسه دینی «الجهاد» در سمنگان، از همه طرف‌ها خواسته است برای حفاظت از کودکان هر کاری که می‌توانند انجام دهند.

بر بنیاد توییت، ممکن است ارقام واقعی کودکانی که در حملات کشته و زخمی شده‌اند بیشتر از آمار اعلام شده باشد.

یونیسف همچنان با خانواده‌ قربانیان حمله به مدرسه دینی الجهاد ابراز همدردی کرد و افزود از شنیدن این خبر «وحشت‌زده» شده است.

حمله روز گذشته در سمنگان با واکنش‌های زیاد روبرو شده است.

سازمان عفو بین‌الملل در توییتی نوشته است این حمله نشان‌دهنده ناکامی مطلق طالبان در اتخاذ تدابیر مشخص برای حفاظت از شهروندان به‌ویژه کسانی است که در مراکز آموزشی، مدارس و اماکن عمومی هدف قرار گرفته‌اند.

در توییت آمده است این حمله مرگ‌بار یادآوری دیگری به جهانیان است که نشان می‌دهد رنج‌ شهروندان افغانستانی هنوز به پایان نرسیده است.

همزمان رینا امیری، نماینده ویژه ایالات متحده در امور زنان افغانستان نیز این حمله را «وحشیانه» توصیف کرد و افزوده است چنین خشونت‌های ناجوانمردانه علیه کودکان حمله به آینده کشور است و باید متوقف شود.

کرن دیکر، کاردار سفارت آمریکا نیز ضمن «نفرت‌انگیز» خواندن این حمله گفته است باید از کودکان محافظت شود.

بر بنیاد گزارش‌ها در حمله روز گذشته به یک مدرسه دینی در سمنگان 35 نفر کشته و دست‌کم 23 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

عبدالنافع تکور، سخنگوی وزارت داخله‌ طالبان، در توییتی نوشته است که در این انفجار 10 دانش‌آموز کشته و تعداد دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید