طالبان «عمامه و ریش» را برای کارکنان ادارات دولتی قندهار اجباری کرد

طالبان پس از تسلط بر کشور محدودیت‌های گسترده‌ای را وضع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ولایت (استان) قندهار از کارکنان ادارات دولتی خواسته‌ است پس از این باید عمامه (لنگی) بر سر بگذارند و ریش داشته باشند.

اداره امر به معروف، پنج‌شنبه 26 عقرب (آبان)، در نامه‌ای رسمی که به یکی از ادارات دولتی فرستاده، نوشته است کارکنان مرد برخلاف شریعت اسلامی عمامه بر سر نمی‌گذارند و ریش‌ آنها نیز مناسب با سنت نبوی نیست.

بر بنیاد این نامه که نسخه‌ای از آن در رسانه‌ها درز کرده آمده است، کارکنانی که دستور طالبان را رعایت نکنند به دادگاه معرفی شده و از کار اخراج خواهند شد.

تصویر نامه اداره امر به معروف طالبان
تصویر نامه اداره امر به معروف طالبان

طالبان پس از تسلط به کشور در کنار محدودیت‌های گسترده علیه زنان به‌ویژه زنان شاغل، برخی محدودیت‌ها را در برابر مردان نیز وضع کرده‌اند.

این گروه پیش از این نیز در کابل و برخی ولایت‌های دیگر به کارکنان ادارات دولتی دستور داده بودند به جای کت‌وشلوار، لباس محلی بپوشند و ریش خود را نیز مطابق با شریعت بلند بگذارند.

همچنان ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که برخی کارمندان ادارات دولتی مدعی بودند به دلیل نداشتن ریش به آنها اجازه ورود به ادارات داده نشده است.

طالبان در دوران اول حکومت خود از 1996 تا 2021 قوانین سختگیرانه را وضع کرده بود و اکنون نیز به نظر می‌رسد این گروه تلاش دارد همان قوانین پیشین را عملی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید