11 کشته در درگیری مرزی افغانستان و پاکستان

طالبان پیش از این نیز بارها با مرزبانان پاکستانی و ایرانی درگیر شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های افغانستان از کشته‌شدن 8 سرباز پاکستانی و 3 نظامی طالبان در پی وقوع درگیری میان دو طرف در مرز اسپین‌بولدک ولایت (استان) قندهار خبر داده‌اند.

روزنامه «هشت صبح» دوشنبه 23 عقرب (آبان)، به نقل از منابع در دولت طالبان نوشته است، درگیری میان دو طرف پس از آن آغاز شد که یک نظامی طالبان با شلیک گلوله چندین سرباز پاکستانی را کشت.

بر بنیاد گزارش، طالبان و نظامیان پاکستانی قبل از ظهر و شامگاه یک‌شنبه دو بار با همدیگر درگیر شده‌اند که در نتیجه 8 سرباز پاکستانی و 3 نظامی طالبان کشته شدند، یک سرباز پاکستانی اسیر و یک نظامی طالبان نیز زخمی شده است.

در ویدیوی‌ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نیز لحظه‌ای شلیک گلوله یک عضو طالبان بر مرزبان پاکستانی را نشان می‌دهد در ویدیوهای دیگر نیز صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

گزارش‌ها حاکی است تنش میان دو طرف پس از آن بالا گرفت که طالبان خواستار توقف بدرفتاری سربازان پاکستانی با مسافران شده‌اند.

پیش‌تر رسانه‌های داخلی از بدرفتاری سربازان پاکستانی با مهاجرین افغانستانی خبر داده بود و دولت طالبان نیز خواستار توقف بدرفتاری با شهروندان شده بود.

شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» پنج‌شنبه 28 میزان (مهر)، به نقل از مولوی محمود، فرمانده پلیس طالبان در اسپین‌بولدک نوشت که درگیری نخست از سوی سربازان پاکستانی آغاز شد و سپس طالبان به آن واکنش نشان داد.

به گفته محمود نیروهای پاکستان 4 بار به خاک افغانستان هاوان (راکت) پرتاب کرد که در نتیجه یک زن در اسپین‌بولدک مجروح شد. او افزود اکنون درگیری میان دو طرف پایان یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید