تاکید رهبر طالبان بر اجرای مجازات‌های سنگسار، شلاق و اعدام در ملاء عام

گروه طالبان پس از تسلط بر افغانستان بارها اجساد افراد را در ملاء عام به نمایش گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرد که رهبر این گروه یکشنبه 22 عقرب (آبان) پس از دیدار با گروهی از قضات خواستار عملی شدن مجازات‌هایی نظیر اعدام در ملاء عام، سنگسار و شلاق شد.

هیبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان که از زمان بازگشت این گروه به قدرت در اوت 2021 تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده است، براساس ادعای مقام‌های طالبان، از زادگاهش، ولایت قندهار و کانون معنوی این گروه حکمرانی می‌کند.

به گزارش روزنامه «گاردین»، مجاهد در توییتی به نقل از آخوندزاده نوشته است: «پرونده دزدان، آدم‌ربایان و فتنه‌گران را به دقت بررسی کنید.»
به گفته مجاهد، آخوندزاده خطاب به قاضیان گفته است:«آن دسته از پرونده‌هایی که تمام شرایط شرعی حدود و قصاص در آنها رعایت شده است، شما موظف به اجرای آن هستید».

از زمان تسلط طالبان بر افغانستان در سال گذشته تاکنون، فیلم‌ها و تصاویر جنگجویان طالبان در حال شلاق زدن افراد متهم به جرایم مختلف به‌طور مکرر در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

همچنان طالبان بارها اجساد آدم‌ربایان که به گفته آنها در تیراندازی کشته شده‌اند را در ملاء عام به نمایش گذاشته‌اند.

رحیمه پوپلزی، یک تحلیلگر حقوقی و سیاسی به روزنامه گاردین گفت: «اگر آنها واقعاً شروع به اجرای حدود و قصاص کنند، هدفشان ایجاد ترسی است که جامعه به تدریج از دست داده است.»

این در حالی است که هفته گذشته، طالبان با صدور فرمانی ورود زنان به پارک‌ها، نمایشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی و حمام‌های عمومی را ممنوع کردند.
گفتنی است که طالبان در اولین دوره از حکومت خود، مرتباً مجازات‌هایی از جمله شلاق و اعدام را در ملاء عام اجرا می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید