اداره بازرسی ویژه آمریکا: 24 میلیون افغانستانی به حذف وعده‌های غذایی روی آورده‌‌اند

یونیسف گزارش داده است که 15 میلیون کودک در افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی نیاز به کمک دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره بازرسی ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (سیگار)، از وخامت وضعیت بشردوستانه تحت حاکمیت طالبان در افغانستان خبر داده است.

سیگار شنبه 21 عقرب (آبان)، در گزارشی اعلام کرد که 24.4 میلیون شهروند کشور برای مبارزه با بحران غذایی به تقیسم‌بندی و یا حذف وعده‌های غذایی خود روی آورده‌اند.

بر بنیاد این گزارش، وضعیت اقتصادی خانواده‌ها در سه ماه اخیر تغییر نکرده و همچنان وخیم باقی مانده‌ است.

سیگار همچنان افزود که پس از سقوط حکومت پیشین خشکسالی، افزایش قیمت مواد غذایی، فلج‌ بودن سیستم بانکی، نبود فرصت‌های شغلی و کمبود پول نقد بر تامین هزینه‌های خانواده‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

از سویی دیگر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در توییتی نوشت، سیلاب‌های ناشی از تغییرات اقلیمی در کشورهای آسیای جنوبی به‌شمول افغانستان بر زندگی میلیون‌ها کودک اثر گذاشته است.

در این توییت آمده است، 15 میلیون کودک در افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی نیاز به کمک دارند و آنها باید از راه آموزش تغییرات اقلیمی، برای زندگی در جهانی که با تغییرات آب و هوا روبرو است آماده شوند.

در سال جاری به‌دلیل تغییرات اقلیمی، افغانستان شاهد سیلاب‌های ویرانگر بود که خسارات زیادی برجای گذاشت.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه‌ دولت طالبان دوشنبه 16 عقرب (آبان)، در رشته توییتی نوشت، در پی تغییرات اقلیمی در سال جاری بیش از 2 میلیارد دلار (دالر) به افغانستان خسارت وارد شده است.

بلخی از برگزاری بیست‌وهفتمین نشست تغییرات اقلیمی در شرم‌الشیخ مصر استقبال کرد و افزود به چالش‌های مشترک بدون تفاهم نمی‌توان رسیدگی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید