کمک 50 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به مردم افغانستان

برنامه جهانی غذا: 50 میلیون یورو از اتحادیه اروپا برای کمک به نیازمندان در افغانستان دریافت کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برنامه جهانی غذا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا 50 میلیون یورو به نیازمندان افغانستان کمک کرده است.

رافائلا آیودیس، کاردار اتحادیه اروپا، چهارشنبه 18 عقرب (آبان)، در این باره گفت: «مردم افغانستان تحت تاثیر چهار دهه درگیری، مخاطرات آب و هوایی، کووید-19 و بحران اجتماعی-اقتصادی که مردم را از شغل و معیشت خود در سراسر کشور در سال گذشته محروم کرده است، قرار گرفته‌اند.»

او گفت: «ما متعهد به کمک به مردم افغانستان، به ویژه آسیب پذیرترین افراد هستیم. سرمایه‌گذاری ما در برنامه جهانی غذا، سرمایه گذاری است که اثرات مثبت و طولانی مدت برای جوامع محلی خواهد داشت.»

در بیانیه برنامه جهانی غذا آمده است: «مردم افغانستان از سال گذشته علاوه بر رویارویی با مشکلات بی‌سابقه‌ اقتصادی و حوادث ناشی از محیط زیست، آمادگی کم‌تری نسبت به هر زمان دیگری برای زمستان سخت دیگر دارند.»

بر اساس آخرین ارزیابی برنامه جهانی غذا، از هر 10 خانواده یک خانواده قادر به تأمین نیازهای غذایی خود نیستند؛ به‌ویژه خانواده‌هایی که از سوی زنان سرپرستی می‌شوند.

ماری الن مگرورتی، مدیر برنامه جهانی غذا در افغانستان گفته است که مردم این کشور برای ایجاد معیشت بیش از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارند.

او گفت: «ما از اتحادیه اروپا برای این کمک اخیر بی‌نهایت سپاسگزاریم. این به برنامه جهانی غذا اجازه می‌دهد تا به‌کار طولانی‌مدت معیشت و تاب‌آوری ادامه دهد و به خانواده‌ها کمک کند.»

به‌گفته‌ مگرورتی، با بودجه اتحادیه اروپا در سال جاری در افغانستان 1.4 میلیون درخت کاشته شده، 720 کیلومتر کانال و 11 کیلومتر دیوار محافظتی در برابر سیل ساخته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید