آمریکا برنامه جدیدی را برای حمایت از زنان افغانستان راه‌اندازی می‌کند

پس از تسلط طالبان بر کشور محدودیت‌های زیادی علیه زنان وضع شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده از راه‌اندازی یک برنامه جدید برای کمک به زنان افغانستان خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا، سه‌شنبه 29 سنبله (شهریور)، در نشستی تحت عنوان «اتحاد برای مقاومت اقتصادی زنان افغانستان» در نیویورک گفت، با متحدان و شرکای خود در بخش‌های مختلف از طریق دیپلماتیک به زنان کمک خواهند کرد.

هدف از راه‌اندازی این برنامه، تسریع فعالیت‌های بشردوستانه، تجارت برای پیشرفت زنان، اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های آموزشی عنوان شده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمریکا به نقل از بلینکن آمده، اتحاد تقویت اقتصادی زنان افغانستان (Afghan Women’s Economic Resilience) نخستین ابتکار در نوع خود است که طی پنج سال آینده به یک میلیون زن در بخش‌های مختلف آموزش خواهند داد.

بلینکن علاوه کرده است با توجه به محدودیت‌های شدید که طالبان بر زنان تحمیل کرده‌اند انجام این برنامه دشوار است، اما آمریکا متعهد است زمینه حمایت از زنان را بگونه مصون فراهم سازد.

ایالات متحده و غرب طی 20 سال حضور در افغانستان تلاش‌های زیادی را در زمینه پیشرفت زنان در بخش‌های مختلف انجام داد تا زنان به خودکفایی برسند.

اما پس از تسلط طالبان بر کشور تمام دستاوردهای زنان با خطر نابودی روبرو شدند و محدودیت‌های گسترده بر اشتغال و تحصیل زنان وضع شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید