طالبان دست‌کم 70 نفر را پس از اسارت در پنجشیر تیرباران کرد

طی روزهای اخیر درگیری‌ها در پنجشیر افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های افغانستان از تیرباران حدود 70 نفر از اعضای «جبهه مقاومت ملی» و غیرنظامیان طی چند روز گذشته در ولایت (استان) پنجشیر در 50 کیلومتری کابل خبر داده‌اند.

روزنامه «اطلاعات روز» شنبه 26 سنبله (شهریور) به نقل از منابع خود گزارش داد، در جریان درگیری‌های اخیر پنجشیر حدود 70 نفر که 58 نفر آنها عضو «جبهه مقاومت» و متباقی غیرنظامیان بودند توسط طالبان به اتهام همکاری با جبهه مقاومت تیرباران شده‌اند.

در این گزارش آمده است، منابع معتبر تصاویر و مکالمات ضبط‌شده‌ طالبان را در اختیار این رسانه قرار داده است که نشان می‌دهد حاجی فرهاد، فرمانده طالبان در بگرام که اکنون در ولسوالی (شهرستان) دره پنجشیر بسر می‌برد، دستور تیرباران اعضای «جبهه مقاومت» را صادر کرده است.

همچنان در ویدیوهای که در اختیار این رسانه قرار گرفته، دیده می‌شود که دستان تمام کشته‌شدگان «جبهه مقاومت» از پشت بسته هستند و گلوله به سر و صورت آنها شلیک شده است.

اطلاعات روز نوشته است، حاجی فرهاد پس از دریافت گزارش بازداشت اعضای «جبهه مقاومت» به سربازان طالبان دستور داده است که اسیران را تیرباران کنند.

گزارش افزوده است طالبان به مدت 3 روز به مردم محل اجازه نداده‌اند که برای تثبت هویت کشته‌شدگان به کوه‌ها بروند و در نهایت با همکاری صلیب سرخ برخی از کشته‌شدگان بدون حضور خانواده‌های آنها در کوه‌ها دفن شده‌اند.

این رسانه پیشتر به نقل از منابع خود گزارش داده بود، شب دوشنبه 21 سنبله (شهریور)، نیروهای طالبان، 8 عضو جبهه مقاومت به‌شمول یک فرمانده آنها را پس از اسارت تیرباران کرده است.

بر بنیاد این گزارش، یک فرمانده «جبهه مقاومت» به نام یارمحمد با تعدادی از سربازانش هنگام بازگشت از قرارگاه پیشغور به قرارگاه شابه در ولسوالی خنج، در منطقه چشمه آب با کمین طالبان مواجه شده و اسیر شده بودند.

طی روزهای اخیر درگیری میان اعضای «جبهه مقاومت» و طالبان در پنجشیر افزایش یافته است.

سه روز قبل ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر خود نوشته بود، در پی عملیات تصفوی طالبان علیه اعضای «جبهه مقاومت»، 40 عضو این جبهه به‌شمول 3 فرمانده‌ آنها کشته و 101 تن دیگر بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید