وزیر خارجه طالبان: به‌رغم منزوی شدن قادر به تجارت بین‌المللی هستیم

امیرخان متقی: برای تکرار نشدن حوادث گذشته، جهان دولت طالبان را به رسمیت بشناسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با وجود گذشت یک سال از تسلط طالبان بر افغانستان، امیر‌خان متقی، وزیر امور خارجه در حکومت طالبان چهارشنبه 16 شهریور در نشستی اذعان کرد که دولت این گروه به‌رغم این‌که همچنان منزوی است این امکان را دارد که به تجارت بین‌المللی بپردازد.

به گزارش «العربیه»، وزیر خارجه طالبان گفته که این گروه برای به رسمیت شناخته شدن حاضر است با کشورهای جهان تعاملات تجاری انجام دهد.
امیر‌خان متقی پیش‌تر از جامعه جهانی خواسته بود برای تکرار نشدن حوادث گذشته، حکومت کنونی طالبان را به رسمیت بشناسد.

متقی در این رابطه مدعی شده که «طالبان دولتی فراگیر تشکیل داده که می‌تواند مردم افغانستان را متحد و امنیت و رفاه را برای آنها فراهم کند».

شایان ذکر است گروه طالبان که از سال گذشته با خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی و فروپاشی دولت پیشین این کشور بر افغانستان تسلط یافته همچنان به‌دلیل عدم به رسمیت شناخته شدن آن از سوی سایر کشورها در انزوای بین‌المللی به سر می‌برد.

در پی سقوط دولت پیشین افغانستان و تداوم ناامنی و خشونت‌ها در سایه حکمرانی طالبان، ساختارهای اقتصادی این کشور فروپاشیده و مردم آن با خطر قحطی مواجه شده‌اند.

جامعه جهانی در یک سال گذشته همواره تلاش کرده تا طالبان را به تشکیل دولتی فراگیر و احترام به حقوق زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی در این کشور ترغیب و متقاعد سازد اما تاکنون این تلاش‌ها به‌ نتیجه نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید