احمد مسعود: افغانستان به دوران تاریک بازگشته است

مسعود: طالبان کمک‌ها را عادلانه توزیع نمی‌کند و براساس قومیت به یک منطقه بیشتر از مناطق دیگر می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی» افغانستان در اظهاراتی گفت که افغانستان به دوران تاریک بازگشته است.

احمد مسعود در مصاحبه‌ای اختصاصی با «ایندین اکسپرس» مدعی شد که طالبان کمک‌های بشردوستانه هند را میان نیروهای خود و خانواده‌هایشان توزیع می‌کند.

مسعود گفت: «طالبان کمک‌ها را عادلانه توزیع نمی‌کند و بر اساس قومیت به یک منطقه بیشتر از مناطق دیگر می‌دهد.»

وی در ادامه گفت: «با تمام وجود از حمایت‌های هند سپاسگزارم. من از دولت هند و مردم هند تشکر می‌کنم و از آنها می‌خواهم که به این حمایت‌ها ادامه دهند زیرا افغانستان به سمتی یک بحران انسانی می‌رود. مردم چیزی برای خوردن ندارند.»

هند از طریق برنامه سازمان جهانی غذا 50000 تن گندم را به عنوان بخشی از کمک‌های بشردوستانه به افغانستان ارسال کرده است که به گفته احمد مسعود، طالبان به فقرا نداده است.

«ایندین اکسپرس» از مسعود درباره رویکرد دولت هند در قبال رژیم کنونی طالبان در مقایسه با دهه 1990 که به طور پنهانی به جبهه مقاومت پدرش (احمد شاه مسعود) کمک کرده بود، سؤال کرد.

او در پاسخ گفت: «من فکر می‌کنم هند هنوز در روند ارزیابی وضعیت است. هند تردید دارد و این تردید مرگبار است. این بسیار اشتباه است. ما نیاز به اقدام فوری قبل از اینکه ایدئولوژی ریشه بدواند، داریم.»

رهبر جبهه مقاومت ملی گفت که کشته‌شدن ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده، در قلب کابل «تعجب آور» نیست. چرا که مشخص است طالبان در افغانستان به القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی پناه می‌دهند و اکنون، این گروه‌ها در افغانستان آزادانه تردد می‌کنند.

احمد مسعود در این مصاحبه گفت که «تسلیم شدن مقابل اراده طالبان به معنای تسلیم شدن به تروریسم است.»

«جبهه مقاومت ملی» که توسط احمد مسعود در مبارزه با طالبان رهبری می‌شود هفته جاری با نشر گزارش سالانه‌اش از کشته‌شدن 715 نظامی طالبان و 121 عضو این جبهه طی نبردهای یک سال گذشته در افغانستان خبر داد.

براساس گزارش سالانه این جبهه، شمار نیروهای آن به حدود 3 هزار نفر می‌رسد و از اعضای ارتش حکومت پیشین، پلیس سابق و نیروهای خیزش مردمی تشکیل شده و در ولایت‌های (استان) پنجشیر، بغلان، تخار، بدخشان و کاپیسا فعالیت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید