نماینده جمهوری‌خواه: دولت بایدن می‌خواهد بحث خروج از افغانستان مسکوت بماند

مایکل والتز خواستار تشکیل کمیته‌ای در کنگره برای بررسی روند خروج دولت بایدن از افغانستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نزدیک به یک سال پس از خروج آخرین سربازان آمریکایی از افغانستان، مایکل والتز، نماینده جمهوری‌خواه خواستار تشکیل کمیته‌ای در کنگره برای بررسی روند خروج دولت بایدن از افغانستان شد.

والتز، طی مصاحبه‌ای با روزنامه «دیلی میل» گفت که معتقد است کاخ سفید و متحدان دموکرات آن عملیات بحث‌برانگیز خروج از افغانستان و پیامدهای متعاقب آن را «مسکوت» گذاشته‌اند.

او گفت: «من یک کمیته اختصاصی برای تحقیق این موضوع می‌خواهم. اینکه این کمیته دقیقاً کجا مستقر خواهد شد هنوز در حال بحث است. اما باید بر وزارت دفاع، نهادهای اطلاعاتی و وزارت امور خارجه نظارت داشته باشد.»

مایکل والتز گفت: «من فکر می‌کنم دموکرات‌ها در کنگره می‌خواهند که بحث خروج از افغانستان مسکوت بماند. این شرم آور و ناپسند است، و خانواده‌های قربانیان خروج از افغانستان شایسته بهتر هستند.»

براساس گزارش «دیلی میل»، والتز به دنبال پاسخگویی برای بستگان 13 نظامی آمریکایی است که سال گذشته بر اثر انفجار در فرودگاه کابل هنگام تخلیه کشته شدند.

این نماینده فلوریدا گفت: «هیچ مقامی اخراج نشده است. هیچ کس مسئولیت یا مسئولیتی را بر عهده نگرفته است. اما فکر می‌کنم چیزی که واقعاً می‌دانید که بایدن می‌خواهد در برابر جهان بایستد و بگوید که این خروج یک موفقیت برجسته بود.»

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته با انتشار بیانیه‌ای از 13 نظامی که در حمله فرودگاه کابل کشته شدند، یاد کرد.

روزنامه دیلی میل نوشته است که کاخ سفید در این مورد تاکنون اظهار نظری نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید