حمله به کاروان نظامی طالبان در پنجشیر 7 کشته بر جای گذاشت

رهبر طالبان برای پنجشیر و اندراب‌ها مسئول نظامی ویژه نظامی تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«جبهه مقاومت ملی» افغانستان از کشته‌شدن 7 نظامی طالبان در پی وقوع انفجار در ولایت (استان) پنجشیر در 50 کیلومتری کابل خبر داده است.

جبهه مقاومت ملی یک‌شنبه 30 اسد (مرداد)، اعلام کرد، کاروان نظامی طالبان در منطقه گورگوتی ولسوالی (شهرستان) رخه این ولایت هدف انفجار ماین (مین) کنار جاده‌ای قرار گرفته است.

بر بنیاد این اعلامیه، در این انفجار 7 نظامی طالبان کشته و 5 تن دیگر آنها زخمی شده‌اند، همچنان دو موتر (خودرو) نظامی این گروه نیز تخریب شده است.

اعلامیه افزوده است طالبان پس از این انفجار، تعدادی غیرنظامی از ولسوالی رخه را بازداشت کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است طالبان از روز گذشته در حال اعزام نیروهای بیشتر به پنجشیر است و تاکنون ده‌ها کاروان متشکل از تانک‌های زرهی و موترهای نظامی این گروه وارد پنجشیر شده‌اند.

همزمان ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی دولت طالبان، از تعیین مسئول نظامی ویژه برای پنجشیر و اندراب‌های بغلان خبر داده است.

مجاهد در توییتی نوشت، بر اساس فرمان ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، قیوم ذاکر از فرماندهان ارشد این گروه به‌عنوان مسئول نظامی برای پنجشیر و اندراب‌ها تعیین شده است.

قیوم ذاکر پیش از این به‌عنوان معاون وزارت دفاع دولت طالبان تعیین شده بود.

این در حالی است که طی روزهای اخیر «جبهه مقاومت» و دیگر جبهه‌های ضد طالبان حملات خود علیه نیروهای این گروه در پنجشیر و بغلان را افزایش داده‌اند.

جبهه مقاومت، سه‌شنبه 25 اسد (مرداد)، از کشته‌شدن 89 نظامی طالبان و زخمی‌شدن 26 نظامی دیگر این گروه طی درگیری‌های یک روزه در ولایت پنجشیر خبر داد.

این جبهه در خبرنامه‌‌ای اعلام کرد، همزمان با نخستین سالگرد ورود طالبان به کابل، حملات گسترده‌ای علیه این گروه در چندین ولسوالی (شهرستان) پنجشیر به راه انداخته که خسارات سنگینی به طالبان وارد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید