«جبهه مقاومت» از کشته‌شدن 89 نظامی طالبان در پنجشیر طی یک روز گذشته خبر داد

جبهه مقاومت روز گذشته اعلام کرد 40 نظامی طالبان در پنجشیر اسیر شدند؛‌ طالبان این ادعا را بی‌اساس خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود، از کشته‌شدن 89 نظامی طالبان و زخمی‌شدن 26 نظامی دیگر این گروه طی یک روز گذشته در ولایت (استان) پنجشیر خبر داد.

جبهه مقاومت، سه‌شنبه 25 اسد (مرداد)، در خبرنامه‌‌ای اعلام کرد، همزمان با نخستین سالگرد ورود طالبان به کابل، حملات گسترده‌ای را علیه این گروه در چندین ولسوالی (شهرستان) پنجشیر به راه انداخته که خسارات سنگین به طالبان وارد شده است.

در خبرنامه آمده است، در پی حملات نیروهای کماندو (ویژه) جبهه مقاومت در قرارگاه دره و شابه و شهرستان حصه اول، 20 نظامی طالبان کشته، 5 نظامی دیگر این گروه زخمی و دو رنجر (خودرو نظامی) طالبان از بین برده شده است. 7 نظامی طالبان در منطقه دره مرغی ولسوالی شتل و 6 نظامی دیگر این گروه در منطقه فراج کشته شدند و 2 تن دیگر آنها زخمی شده‌اند.

جبهه مقاومت افزوده است در عملیات نیروهای «جبهه مقاومت» در منطقه عبدالله‌خیل ولسوالی دره 16 نظامی طالبان کشته شدند، همچنان خسارات طالبان در منطقه حصارک 13 کشته و 7 زخمی است.

این در حالی است که صبغت‌الله احمدی، معاون سخنگوی «جبهه مقاومت ملی» دوشنبه 24 اسد (مرداد)، در فیس‌بوک خود نوشت، در یک عملیات نیروهای جبهه در دره آرزو ولسوالی (شهرستان) عنابه 5 نظامی طالبان کشته و 40 تن دیگر اسیر شدند.

امرالله صالح، معاون اشرف غنی، رئیس‌جمهوری پیشین نیز در فیس‌بوک خود نوشته بود، ده‌ها طالب به دست نیروهای «جبهه مقاومت» در پنجشیر اسیر و تعدادی از آنها که حاضر نشدند تسلیم شوند کشته شدند.

خبرگزاری دولتی «باختر» به نقل از مسئولان محلی طالبان در پنجشیر نوشت «ادعای اسیرشدن شماری از مجاهدین امارت اسلامی در آن ولایت را رد می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید