عفو بین‌الملل: طالبان باید از جامعه هزاره‌های افغانستان حفاظت کند

طی روزهای اخیر عزاداران محرم چندین بار در غرب کابل هدف حمله قرار گرفتند که بر بنیاد گزارش‌ رسانه‎های داخلی در این حملات بیش از 70 نفر کشته و زخمی شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به حملات اخیر گروه «داعش» در غرب کابل، خواستار اقدامات فوری طالبان برای حفاظت از شیعیان و هزاره‌های افغانستان شد.

سازمان عفو بین‌الملل شب دوشنبه 17 اسد (مرداد)، با نشر یک گزارش به نقل از زمان سلطانی، محقق منطقه جنوب آسیای این سازمان نوشت، حملات سیستماتیک علیه شیعیان و هزاره‌ها در این کشور ممکن است جنایت علیه بشریت باشد و باید صریحا محکوم شود.

بر بنیاد اظهارات او در سال گذشته حملات متعددی علیه شهروندان هزاره صورت گرفت و طالبان باید به‌عنوان حاکمان کشور تحقیقات فوری، بی‌طرفانه و کاملی مطابق با قوانین بین‌المللی در این باره انجام دهند.

عفو بین‌الملل افزوده مظنونین این «جنایات» مطابق با قوانین بین‌المللی، باید در دادگاه‌های غیرنظامی، در محاکمات عادلانه و بدون توسل به مجازات اعدام با عدالت روبه‌رو شوند.

سلطانی تاکید کرده است که حفاظت از غیرنظامیان در کشور مسئولیت طالبان است و این گروه باید تمام اقدامات لازم را انجام دهند.

طی روزهای اخیر عزاداران محرم چندین بار در غرب کابل هدف حمله قرار گرفتند که بر بنیاد گزارش‌ رسانه‎های داخلی در این حملات بیش از 70 نفر کشته و زخمی شده‌اند.

مسئولیت حملات غرب کابل را نیز شاخه خراسان گروه «داعش» به عهده گرفت.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید