ایمن الظواهری رهبر القاعده در حمله پهپادی آمریکا در افغانستان کشته شد

طالبان: آمریکا آخر هفته با انجام حمله‌ای پهپادی یک ساختمان مسکونی را در کابل هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی از کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر سازمان القاعده طی حمله پهپادی آمریکا در افغانستان خبر دادند.

یک مقام ارشد آمریکایی پیش‌تر دوشنبه 10 مرداد اعلام کرد که ایالات متحده عملیات «موفقیت‌‌‌آمیز» ضد «هدف مهمی از سازمان القاعده» در افغانستان انجام داده است.

Advertisement

این مقام آمریکایی مسئول همچنین گفت که «طی آخر هفته ایالات متحده آمریکا در چارچوب مبارزه با تروریسم عملیاتی را علیه یک هدف مهم از سازمان القاعده در افغانستان انجام داد».

پیش‌تر خبرنگار «العربیه» نیز در این‌باره اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا جزئیاتی را درباره هدف قرار دادن یک شخصیت مهم مرتبط با تروریسم در افغانستان اعلام خواهد کرد.

از طرفی طالبان بدون ذکر جزئیاتی تنها اعلام کرد این که ایالات متحده آمریکا آخر هفته با انجام حمله‌ای پهپادی یک ساختمان مسکونی را در کابل هدف قرار داده است.
عملیات موفقیت‌آمیز

به گزارش«فرانس پرس» این مقام آمریکایی افزود که «این عملیات موفقیت‌آمیز بوده و خسارت‌هایی در بین غیرنظامیان به همراه نداشته است».

همزمان با این دو مقام آمریکایی دیگر به «رویترز» گفتند که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» در ابتدای هفته با یک پهپاد حمله‌ای را در افغانستان انجام داده است.

این دو مقام مسئول به شرط فاش نشدن هویت خود، افزودند که این حمله پهپادی در روز یکشنبه 9 مرداد در کابل، پایتخت افغانستان انجام شده و جزئیات بیشتری در‌باره این حمله پهپادی و خسارت‌های جانی احتمالی آن ارائه ندادند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا نیز از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید