.
.
.

کشته‌شدن یک نظامی طالبان طی درگیری با مرزبانان ایران در هیرمند

پیش‌تر یک مرزبان ایرانی توسط طالبان کشته شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری دولتی «ایرنا»، از وقوع درگیری میان مرزبانان ایران و نیروهای طالبان در مرز شهرستان هیرمند در استان سیستان و بلوچستان خبر داده است.

ایرنا، یک‌شنبه 9 اسد (مرداد)، به نقل از میثم برازنده، فرماندار هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان نوشت، لحظات قبل درگیری میان مرزبانان ایرانی و نیروهای طالبان در منطقه شغالک شهرستان هیرمند آغاز شده است.

همزمان روزنامه «اطلاعات روز» افغانستان به نقل از منابع خود نوشت، درگیری میان دو طرف حوالی ساعت 10 قبل از ظهر، در روستای سرحدی درویشوک ولسوالی (شهرستان) کنگ ولایت (استان) نیمروز آغاز شده است.

به نقل از گزارش درگیری میان دو طرف شدید بود و یک نظامی طالبان کشته شده است.

دولت طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

خبرگزاری «فارس» نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از برازنده نوشت: «تجاوز مرزی از سوی طالبان امروز رخ داد که نیروهای ما پاسخ لازم را دادند متقابلا آنها هم پاسخ دادند اما تلفات جانی به دنبال نداشت.»

فارس افزوده است، درگیری مختصر بود و اکنون پایان یافته است.

در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دیده می‌شود که گروه طالبان در حال اعزام نیروهای بیشتر به محل وقوع درگیری است.

منابع محلی، سه‌شنبه 7 سرطان، در ولایت مرزی نیمروز، از کشته‌شدن یک مرزبان ایرانی در درگیری با نیروهای طالبان در این ولایت خبر دادند.

به گفته منابع این درگیری پس از آن به وقوع پیوست که صبح چهارشنبه 1 سرطان مرزبانان ایرانی به سه کودک افغانستانی در روستای «سلطان‌خان نورزی» تیراندازی کردند که در پی آن یک کودک 10 ساله کشته شد و دو کودک دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری «ایرنا» بدون نام بردن از طالبان گزارش داده بود، تعدادی از مرزبانان ایرانی در شهرستان هیرمند با «اشرار مسلح» که قصد تعرض به مرزهای ایران را داشتند درگیر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم