.
.
.

ادعای روسیه از 3 برابر شدن اعضای «داعش» در افغانستان

طالبان ادعای روسیه مبنی بر افزایش حضور «داعش» در افغانستان را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان مدعی شده است پس از تسلط طالبان بر این کشور، میزان حضور نیروهای «داعش» 3 برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، ضمیر کابلوف، در یک نشست خبری گفته است، در روزهای نخست تسلط طالبان بر کابل جنگجویان «داعش» به 2 هزار نفر می‌رسید، اما اکنون تعداد آنها تقریبا به 6 هزار نفر رسیده است.

کابلوف هشدار داد، افزایش حضور جنگجویان «داعش» در این کشور، برای کشورهای همسایه یک تهدید است.

اما قاری یوسف احمدی، سخنگوی رئیس‌الوزرا طالبان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» اظهارات کابلوف را رد کرده و آن را به دور از حقیقت خوانده است.

او حضور نیروهای «داعش» در کشور را تایید کرده و مدعی شده است: «البته به تعداد کم شايد باشد که کدام مشکل ایجاد کرده نمی‌تواند.»

از سویی وزارت خارجه تاجیکستان در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در تاشکند، از تهدید تروریسم و فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

این در حالی است که طالبان طی روزهای اخیر مدعی بازداشت چندین عضو گروه «داعش» و از بین‌بردن پناهگاه‌های این گرو در شمال کشور شده‌اند.

برخی گزارش‌های رسانه‌های داخلی حاکی است که طالبان نظامیان پیشین و مخالفان خود را به بهانه عضویت یا همکاری با گروه «داعش» از بین می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم