.
.
.

رهبر طالبان: قوانین ساخته بشر قابل قبول نیست؛ شریعت در کشور تطبیق شود

طالبان قوانین حکومت پیشین از جمله قانون اساسی را لغو کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، قوانین ساخته بشر را غیرقابل قبول عنوان کرده و دستور داده است باید «شریعت» در کشور تطبیق شود.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، چهارشنبه 5 اسد (مرداد)، در یک اعلامیه نوشت، آخندزاده در دیدار با والی‌های این گروه در قندهار گفته است در حکومت این گروه «فقط و فقط حکم الله قابل تطبیق است.»

در اعلامیه به نقل رهبر طالبان آمده است، تمام تصمیمات «مطابق با شریعت» اتخاذ می‌شود و قوانین ساخته بشر، باید کنار گذاشته شوند.

در این خبرنامه همچنین آمده رهبر طالبان به زیر دستانش گفته است که «در حکومت او تصامیم بر اساس خواست و سلیقه مردم گرفته نمی‌شود» و «طالبان در برابر تصمیم رهبرشان که با قوانین شریعت همخوانی دارد، مخالفت نکنند.»

طالبان در نخستین روزهای ورود به کابل تمام قوانین پیشین از جمله قانون اساسی را لغو و اعلام کرد از قانون اساسی دوران ظاهرشاه با تعدیلات به طور موقت استفاده خواهد شد.

بر اساس اعلامیه نشر شده، در کنار والی‌ها، عالمان دین نیز در این نشست حضور داشتند و بر ارزش‌های نظام اسلامی و حفظ جان و مال شهروندان تاکید کرده‌اند.

آخندزاده همچنان افزوده است، جنگ چندین ساله آنها بخاطر «ایمان» بوده است نه برای «کرسی» (صندلی) قدرت.

خبرنامه افزوده است، رهبر طالبان به والی‌ها هدایت داده است، برای زنان فقیر معاش (حقوق) تعیین کنند تا آنها نیاز به «گدایی» نداشته باشند.

این در حالی است که طالبان همواره به نقض حقوق شهروندان به ویژه زنان متهم شده، اما آنها مدعی‌اند که حقوق شهروندان مطابق با شریعت به آنها داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم