.
.
.

نشست تاشکند؛ نمایندگان ایالات متحده با طالبان دیدار می‌کنند

نمایندگان کشور‌های مختلف دو روز قبل وارد تاشکند شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد، توماس ویست، نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان و برایان نیلسن، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا با نمایندگان طالبان در تاشکند دیدار خواهند کرد.

نشست بین‌المللی تاشکند در مورد افغانستان، صبح سه‌شنبه 4 اسد (مرداد)، با حضور نمایندگان چندین کشور به‌شمول آمریکا و نمایندگان طالبان آغاز شد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای نوشت، توماس ویست و رینا امیری، نماینده این کشور در امور زنان افغانستان سه‌شنبه 26 جولای در نشست تاشکند، بر حمایت بی‌دریغ از شهروندان تحت حاکمیت طالبان تاکید خواهند کرد.

بر بنیاد بیانیه، نمایندگان آمریکا در این نشست از طالبان می‌خواهد به تعهدات خود در قبال جامعه جهانی و شهروندان عمل کند.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است، جامعه جهانی متعهد به صلح و ثباتی است که به حقوق بشر و آزادای‌های اساسی تمام شهروندان از جمله زنان و گروه‌های قومی و مذهبی احترام گذاشته شود و از تهدیدات تروریستی از خاک این کشور جلوگیری شود.

در بیانیه آمده است، برایان نیلسن، معاون وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نیز در تاشکند با نمایندگان طالبان دیدار خواهد کرد.

بر بنیاد گزارش‌ها در این نشست نمایندگان حدود 20 کشور و سازمان و نمایندگان طالبان حضور دارند و هدف آن نیز کار روی مجموعه اقدامات و پیشنهادات برای تعامل بهتر جهان با دولت طالبان است.

دو روز قبل هیئتی از مقامات طالبان برای شرکت در این کنفرانس بین‌المللی برای افغانستان به تاشکند سفر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم