.
.
.

شمار جان‌باختگان زلزله افغانستان به 1500 تن رسید

بر اساس گزارش رسانه‌های وابسته به طالبان، بیشترین خسارات به مناطق شرقی این کشور وارد شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حمید حسن، یک مقام وزارت داخله (کشور) طالبان، پنج‌شنبه 2 سرطان (تیر) اعلام کرد که تعداد قربانیان زلزله اخیر در ولایت‌های (استان‌های) پکتیکا و خوست به 1500 تن رسیده است.

این مقام طالبان تعداد مجروحان در این زلزله را بیش از دو هزار نفر اعلام کرد.

زلزله‌‌ای 6.1 ریشتری بامداد چهارشنبه 1 سرطان در پکتیکا و خوست در شرق افغانستان رخ داد که در نتیجه آن، تا کنون 1500 تن کشته شده و بیش از 2000 تن زخمی شدند.

بر بنیاد اعلام سازمان زمین شناسی ایالات متحده، این زلزله در حدود 44 کیلومتری شهر خوست در جنوب شرق افغانستان در عمق 51 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

بر اساس گزارش رسانه‌های وابسته به طالبان، بیشترین خسارات به مناطق شرقی این کشور وارد شده است.

ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رئیس الوزرای طالبان خواهان فرستادن گروه‌های امدادرسان به ولایت‌های پکتیکا و خوست شده است.

از سوی دیگر، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد این سازمان تجهیزات مورد نیاز را برای انجام عملیات امداد و نجات در اختیار ندارد.

از سوی دیگر کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، به سازمان‌های دولتی دستور داده تا گزینه‌هایی را برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله افغانستان ارزیابی کنند اما هنوز اقدامی از سوی ایالات متحده برای کمک به این افراد صورت نگرفته است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در توییتی ضمن همدردی با مردم زلزله‌زده افغانستان نوشت تیم سازمان ملل در افغانستان در حال بررسی نیازهای مردم و تامین کمک‌های اولیه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم