.
.
.

کشته شدن دو فرمانده و 19 سرباز طالبان طی درگیری با «جبهه مقاومت ملی» افغانستان

پیشتر دیدبان صلح افغانستان طی گزارش‌هایی نیروهای طالبان را به ارتکاب اقدامات تلافی‌جویانه علیه غیرنظامیان در این کشور متهم کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«جبهه مقاومت ملی افغانستان» از کشته‌شدن 19 نظامی طالبان به‌شمول دو فرمانده این گروه، طی 24 ساعت گذشته در ولایت‌های پنجشیر و پروان در شمال کابل خبر داد.

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت، شنبه، 24 ثور (اردیبهشت)، در توییتی نوشت، ملا غفار، یکی از فرماندهان طالبان قندهاری در پی حمله نیروهای جبهه مقاومت در ولسوالی رُخه ولایت پنجشیر کشته شده است.

در توییت آمده است ملا ملنگ دیگر فرمانده این گروه نیز در ولسوالی بگرام ولایت پروان به‌دست نیروهای جبهه مقاومت کشته شده است.

از سویی دیگر صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت، جمعه شب 23 ثور، با نشر یک ویدیو در فیس‌بوک مدعی شد، در پی کمین نیروهای جبهه در یکی از دره‌های پنجشیر، 17 نظامی طالبان کشته و 9 تن دیگر آنها به‌شدت زخمی شده‌اند.

طالبان اما تاکنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

طی روزهای اخیر حملات نیروهای جبهه‌های ضد طالبان بر مواضع این گروه در ولایت‌های شمال افغانستان به‌ویژه پنجشیر، بغلان، پروان و بدخشان افزایش یافته است.

پس از افزایش درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی گزارش‌هایی از حملات طالبان به مردم ملکی (غیرنظامیان) در ولایت‌های پنجشیر، بغلان و تخار نشر شده است.

دیدبان صلح افغانستان در گزارشی نوشت، در پی حملات اخیر توسط نیروهای جبهه مقاومت، طالبان با کشتن ده‌ها غیرنظامی در پنجشیر، بغلان و تخار دست به تلافی زده است.

ریچارد بنت، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور افغانستان، جمعه، 23 ثور، در توییتی نوشت، به بسیاری از ویدیوها، فایل‌های صوتی و گزارش‌‌های بسیار نگران‌کننده‌ای از ولایت‌های شمالی پنجشیر، تخار و بغلان به دست رسیده که نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور افغانستان همچنین بر ضرورت احترام به حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین‌المللی از سوی همه طرف‌های درگیر در افغانستان تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم