.
.
.

کشته‌شدن دست‌کم 28 نظامی طالبان در افغانستان طی 24 ساعت گذشته

سخنگوی جبهه مقاومت: در دو روز گذشته 27 نظامی طالبان در اندراب‌ها کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«جبهه آزادی افغانستان» و منابع محلی در ولایت‌های (استان‌های) بغلان و تخار در شمال کشور، از کشته‌شدن دست‌کم 28 نظامی طالبان طی 24 ساعت گذشته در این دو ولایت‌ خبر داده‌اند.

جبهه آزادی، یک‌شنبه شب 18 ثور (اردیبهشت)، اعلام کرد، در پی وقوع درگیری میان نیروهای این جبهه و جبهه مقاومت با نیروهای طالبان در مناطق دره‌جر، کاسه‌تراش و خیردره ولسوالی (شهرستان) ده‌صلاح اندراب‌های ولایت بغلان 16 نظامی طالبان کشته و 6 تن دیگر آنها زخمی شده‌اند.

بر بنیاد اعلامیه، درگیری‌ها میان نیروهای هر دو جبهه با نظامیان طالبان، حوالی ساعت 10:30 قبل از ظهر یک‌شنبه به وقت محلی آغاز شده بود تا ساعت 6 بعد از ظهر ادامه داشت که در نهایت طالبان عقب ‌نیشینی کرده‌اند.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت، صبح امروز، در رشته توییتی نوشت، طی دو روز گذشته، 27 نظامی طالبان که شامل قطعات بدری، قطعات سرخ و انتحاری‌های این گروه می‌شوند در مناطق پل‎حصار، خیر‎دره و دره‌جر اندراب‌ها کشته شدند.

او مدعی شد، طالبان با وجود استفاده از چرخبال و سلاح‌های سنگین توپخانه‌ای در برابر نیروهای جبهه مقاومت با شکست روبرو شده‌اند و در این درگیری‌ها 3 عضو جبهه نیز بگونه سطحی زخمی شده‌اند.

همزمان منابع محلی در ولایت تخار از افزایش درگیری‌ها میان نیروهای جبهه مقاومت و نظامیان طالبان خبر داده‌اند.

منابع خبری گفته‌اند، یک‌شنبه 18 ثور (اردیبهشت)، زمانی که نیروهای طالبان در دره ‌ایمند ولسوالی ورسج رفته بودند با نیروهای جبهه مقاومت درگیر شده‌اند که در نتیجه 12 نظامی طالبان کشته، 6 تن دیگر زخمی شده‌اند و 4 موتر (خودرو) نظامی این گروه نیز تخریب شده است.

گفته می‌شود نظامیان طالبان هنوز هم در این دره هنوز دارند و احتمال وقوع درگیری‌های بیشتر نیز وجود دارد.

در پی افزایش حملات نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» به مواضع طالبان در پنجشیر و بغلان، یک‌شنبه، کاروان نیروهای کمکی طالبان برای نبرد با جبهه مقاومت وارد پنجشیر شدند.

ویدیوهایی که از پنجشیر منتشر شده نشان می‌دهد ده‌ها خودروی نظامی طالبان طی سه روز اخیر وارد این ولایت شده‌اند.

پیش‌تر صبغت‌الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت اعلام کرد در پی درگیری‌ها در دره پنجشیر 22 نظامی طالبان کشته و 6 تن دیگر آنها زخمی شده‌اند.

این در حالی است که ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان وقوع «رویدادهای نظامی» در پنجشیر و تخار را رد کرده بود، اما ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی نشر شده حکایت از پنهان‌کاری این گروه دارد.

روزنامه «هشت صبح» یک‌شنبه، به نقل از منابع خود از ولایت قندهار گزارش داده است، جسد دست‌کم 20 نظامی طالبان از پنجشیر به این ولایت انتقال یافته‌اند.

در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نیز نظامیان طالبان در حال پایین آوردن و انتقال جسد نظامیان خود از بالگردهای نظامی دیده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم