.
.
.

ادعای خسارات سنگین به طالبان در درگیری‌های پنجشیر و بغلان

منابع محلی در قندهار از انتقال جسد 20 نظامی طالبان از چنگ پنجشیر به این ولایت خبر داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی «جبهه مقاومت ملی افغانستان» مدعی شد در پی حمله نیروهای این جبهه به مناطق اندراب‌های ولایت بغلان، نیروهای طالبان «خسارات بالایی» متقبل شده‌اند.

سخنگوی جبهه مقاومت ملی، یک‌شنبه 18 ثور، در فیس‌بوک، حمله‌ نیروهای این جبهه به مناطق پل‌حصار و قاسان اندراب‌ها را نتیجه بخش خواند و نوشت «تلفات (خسارات) طالبان بالاست.»

منابع محلی در ولایت بغلان گفته‌اند، درگیری نیروهای جبهه مقاومت ملی و «جبهه آزادی افغانستان» با نظامیان طالبان قبل از ظهر یک‌شنبه در منطقه کاسه‌تراش قاسان اندراب‌ها آغاز شده‌ است.

به گفته این منابع، درگیری‌ها در مناطق تغانک، پس‌کندی، دره‌شان، دربنک و نامک اندراب‌ها از 3 روز پیش آغاز شده است و هنوز هم ادامه دارد، اما از خسارات آن جزییاتی در دست نیست.

از سویی دیگر روزنامه «هشت صبح» به نقل از منابع خود از ولایت قندهار گزارش داده است، جسد دست‌کم 20 نظامی طالبان از پنجشیر به این ولایت انتقال یافته‌اند.

این روزنامه نوشت، بیشتر نظامیان کشته‌شده طالبان از افراد تحت فرمان پیرآغا یکی از فرماندهان این گروه است که در نبردهای دو روز گذشته در پنجشیر کشته شدند.

هشت صبح افزوده است، از میان کشته‌شدگان 5 نفر آنها از هلمند، 6 نفر از ارزگان و بقیه از ولایت زابل و قندهار هستند که این اجساد به ولایت‌های مربوطه خود انتقال یافته‌اند.

پیش‌تر صبغت‌الله احمدی مدعی شده بود، در نبردهای دو روز گذشته در پنجشیر 22 نظامی طالبان کشته و 6 تن دیگر آنها زخمی شده‌اند.

در همین رابطه جبهه مقاومت ملی در یک اعلامیه، از پیوستن فرمانده ملک، مدیر استخبارات (اطلاعات) طالبان در پنجشیر به این جبهه خبر داده است.

در این اعلامیه آمده است، مدیر استخبارات طالبان به‌دلیل اختلافات درونی از این گروه جدا شده و به همراه نیروهای تحت فرمان خود به جبهه مقاومت پیوسته است.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که سخنگوی طالبان شنبه در توییتر خود نوشت، هیچ رویداد نظامی در پنجشیر، تخار و دیگر ولایات به‌وقوع نه‌ پیوسته است و افزود، ادعاهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی حقیقت ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم