.
.
.

ادعای تصرف دو ولسوالی‌ پنجشیر توسط «جبهه مقاومت ملی» افغانستان

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، وقوع درگیری در ولایت‌های پنجشیر و تخار را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی در ولایت (پنجشیر) در 50 کیلومتری کابل، از تصرف ولسوالی‌های (شهرستان‌های) آبشار و عبدالله‌خیل این ولایت توسط نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» خبر داده‌اند.

روزنامه «هشت صبح» به نقل از منابع خود نوشته است، نیروهای جبهه مقاومت ملی جمعه شب 6 مه (16 ثور)، پس از چندین ساعتدرگیری‌ با نیروهای طالبان، ساختمان ولسوالی‌های آبشار و عبدالله‌خیل را تصرف کرده‌اند.

به گفته این منابع، در پی درگیری‌‌های نیروهای جبهه با نیروهای طالبان، بیش از 10 نظامی طالبان کشته شدند که پیکر آنها درساختمان ولسوالی باقی مانده‌اند.

پیشتر یک منبع در دفتر جبهه مقاومت ملی گفت، مراکز این شهرستان‌ها در محاصره نیروهای مقاومت ملی قرار دارد و نیروهای طالبانمستقر در این مراکز خواهان زمان برای تسلیم‌ شده‌اند.

با این حال ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان وقوع درگیری نیروهای این گروه با جبهه مقاومت ملی در پنجشیر و تخار را رد کرد.

سخنگوی طالبان شنبه در توییتر خود نوشت، هیچ رویداد نظامی در پنجشیر، تخار و دیگر ولایات به‌وقوع نپیوسته است و افزود، ادعاهایمنتشر شده در رسانه‌های اجتماعی حقیقت ندارد.

او افزود، هزاران نظامی طالبان در پنجشیر، تخار و دیگر مناطق حضور دارند و اجازه تحرکات منفی را نخواهند داد.

از سویی دیگر «جبهه آزاده‌گان افغانستان» مدعی شد، جمعه شب 6 مه، از رسیدن نیروهای کمکی طالبان به پنجشیر جلوگیری کردهاست.

این جبهه در خبرنامه‌ای نوشته است کاروان نیروهای کمکی طالبان به پنجشیر را در بازار ولسوالی میربچه‌کوت از توابع کابل هدف قرارداده و چندین تانک و خودروی نظامی این گروه را تخریب کرده است.

جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود پنج‌شنبه هم با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که نزدیک به 10 روستا را در ولایت تخار ازکنترل نیروهای طالبان خارج کرده و دو دره را در ولایت پنجشیر تصرف کرده است.

بر اساس این بیانیه، طی درگیری‌های چند روز اخیر، نیروهای جبهه‌ مقاومت ملی موفق شدند بخش‌هایی از ولسوالی ورسج تخار را بهتصرف خود درآورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم