سرپرست وزارت داخله طالبان: طی 20 سال 1050 حمله انتحاری انجام دادیم

طالبان اعلام کردند که بیش از هزار نفر آماده‌ انجام حملات انتحاری در اختیار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سراج‌الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان و رییس شبکه حقانی گفت که جنگجویان این گروه طی 20 سال گذشته 1050 حمله انتحاری انجام داده‌اند.

به گزارش رسانه‌های داخلی افغانستان، سراج‌الدین حقانی چهارشنبه 23 فوریه در نشستی در ولایت (استان) قندهار گفت که جنگجویان شبکه حقانی که با گروه طالبان همکاراند طی 20 سال 1050 حمله انتحاری انجام دادند و از مردم خواست که عوامل این حملات را فراموش نکنند.

حقانی در این نشست گفته است: «ببینید ما و شما تلاش می‌کنیم تا بر نفس‌های خویش غلبه کنیم. یک‌ سال پیش را به یاد می‌آوریم. شهدا بسیار بودند. آرزوی هر شهیدی این بود که امروز از این آزادی خود لذت ببرد. خدا نکند که اجازه بدهیم به این شهدا خیانت شود.»

وی از مردم خواست که مهاجمان انتحاری را فراموش نکنند.

او گفت، بیش از هزار نفر دیگر آماده‌ انجام حملات انتحاری‌اند.

شبکه حقانی عامل خونین‌ترین و پیچیده‌ترین حملات انتحاری و انفجاری در افغانستان بوده‌اند و بیشتر حملات خونین در این کشور توسط این شبکه سازماندهی شده است.

این گروه در 20 سال‌ گذشته بیشترین عملیات را در افغانستان علیه ناتو و آمریکا رهبری کرده است.

شبکه حقانی نزدیک‌ترین گروه به سازمان اطلاعات ارتش پاکستان است که در افغانستان فعالیت می‌کند و رهبران آن در مدرسه حقانیه در پاکستان آموزش دینی دیده‌اند.

دولت آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا کشته‌شدن سراج‌الدین حقانی شود، 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود اما پس از تصرف افغانستان از سوی طالبان اکنون او به عنوان وزیر دخله این گروه فعالیت می‌کند.

حقانی چند ماه قبل در کابل از خانواده‌های عوامل حملات انتحاری، تقدیر کرده‌ و به آنان پول هدیه داد.

دولت طالبان در تشکیلات نظامی‌شان یک واحد ویژه به نام «کندک انتحاری» دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید