بانک جهانی یک میلیارد دالر برای کمک به افغانستان منتقل می‌کند

پول‌های حواله شده توسط بانک جهانی برای برنامه‌های آموزشی، زراعت و صحت در افغانستان استفاده خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک جهانی اعلام کرد که قرار است یک میلیارد دالر از پول‌های مسدود شده افغانستان را به این کشور منتقل کند.

خبرگزاری «رویترز» جمعه 18 فوریه گزارش داد که بانک جهانی طرحی را برای استفاده از یک میلیارد دالر از پول‌های مسدود شده افغانستان جهت برنامه‌های آموزشی، زراعت و صحت در این کشور تصویب کرده است.

به گفته رویترز این انتقال پول می‌تواند کمک بزرگی به تلاش‌ها برای کاهش مشکلات بحران انسانی و اقتصادی فعلی در افغانستان باشد.

یک منبع از بانک جهانی که نخواست نامش فاش شود به «رویترز» گفت، قرار است هیأت بانک جهانی این پیشنهاد را در ماه مارس بررسی کند و تصمیم نهایی درباره پرداخت این پول‌ها از سوی تامین‌کنندگان مالی صندوق امانت بازسازی افغانستان (ARTF) اتخاذ خواهد شد.

این اقدام به دنبال پرداخت موفقیت آمیز 280 میلیون دالر از همان صندوق امانت به برنامه جهانی غذا (WFP) و آژانس کودکان سازمان ملل متحد یونیسف برای حمایت از تغذیه و صحت (بهداشت) در افغانستان در چند ماه گذشته انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، بانک جهانی هدف انتقال این پول‌ها را «حمایت از افراد آسیب پذیر، کمک به حفظ سرمایه انسانی و نهادهای کلیدی اقتصادی و اجتماعی و کاهش نیاز به کمک های بشردوستانه» خوانده است.

این تصمیم در حالی از سوی بانک جهانی گرفته شد که پیش از این، آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت این سازمان خواسته‌ بود تا 1.2 میلیارد دالر باقی‌مانده از این صندوق را برای کمک به مردم افغانستان به هدف «زنده‌ماندن فقرا در زمستان» آزاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید