نیویورک تایمز: آمریکا درخواست ویزای بشردوستانه اکثر افغان‌ها را رد کرده است

هزاران نفر از متحدان و همکاران نیروهای خارجی از پرواز‌های تخلیه جا مانده‌اند و در افغانستان مخفی شده‌اند یا به طور غیرقانونی در کشورهای همسایه افغانستان زندگی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه‌ آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی فاش کرد که اکثر درخواست‌های شهروندان افغانستان برای ویزای بشردوستانه‌ ایالات متحده رد شده است.

به گزارش نیویورک تایمز، از 43 هزار درخواست ویزای بشردوستانه، کمتر از دو هزار مورد آن بررسی شده و تا 11 فوریه حدود یک هزار و 500 مورد رد و 170 مورد تایید شده است.

این روزنامه به نقل از شریف عزیزی، مترجم سابق نیروهای ویژه آمریکا نوشته است، درخواست پناهندگی خانواده‌‌ او که پس از تسلط طالبان بر کابل از افغانستان فرار کرده‌اند، رد شده است.

شریف عزیزی، مترجم
شریف عزیزی، مترجم

عزیزی که در حال حاضر در سن خوزه، کالیفرنیا زندگی می‌کند، گفته است: «همه گواهی‌های تقدیری که دریافت کردم، تمام قول‌هایی که گرفتیم، به نظر یک دروغ بزرگ است.»

«نیویورک تایمز» نوشته است، سال گذشته زمانی که جنگ‌جویان طالبان کابل را تصرف کردند، اعضای خانواده‌ عزیزی که از آخرین پروازهای تخلیه‌ آمریکا جا ماندند، به پاکستان فرار کردند.

عزیزی گفت که طالبان برای جستجوی اعضای خانواده وی آمده بودند. او گفت که طالبان از همسایه‌ها در مورد محل نگهداری آنها سؤال کرده‌اند و هشدار دادند که به خانواده او بگویند پس از بازگشت به مقر طالبان مراجعه کنند.

گفتنی است که تحت برنامه پناهندگی، چندین سال طول می‌کشد تا افراد در ایالات متحده پذیرفته شوند. همچنین سال‌ها طول می‌کشد تا ساکنان قانونی ایالات متحده، مانند عزیزی، بتوانند از خانواده‌های خود برای پذیرش حمایت کنند.

مقام‌های امنیتی ایالات متحده که به تنظیم مدارک خروج آنها کمک کرده بودند به خانواده‌ عزیزی در آن زمان اطمینان دادند که می‌تواند برای برنامه‌ای که برای تسریع ورود به ایالات متحده برای افرادی که با شرایط اضطراری روبه‌رو هستند درخواست دهد؛ اما ماه‌ها پس از ارسال درخواست‌، آنها پاسخ رد دولت آمریکا را دریافت کرد‌ه‌اند.

هزاران نفر از متحدان و همکاران نیروهای خارجی که از پرواز‌های تخلیه جا مانده‌اند و در افغانستان مخفی شده‌اند یا به طور غیرقانونی در کشورهای همسایه افغانستان زندگی می‌کنند و منتظر انتقال به آمریکا هستند. با گذشت شش ماه از خروج ایالات متحده، این افراد همچنان منتظر بررسی پرونده‌های‌شان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید