طالبان خبرنگاران سازمان ملل متحد در افغانستان را بازداشت کرد

یکی از افراد بازداشت شده «اندرو نورث»، خبرنگار سابق شبکه بی‌بی‌سی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که دو خبرنگار این سازمان همراه با چند کارمند محلی همکاری کننده با آنها توسط طالبان بازداشت شده‌اند.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) جمعه 11 فوریه در «توییتر» اعلام کرد: «دو خبرنگار در مأموریت با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و اتباع افغانستانی که با آنها کار می‌کنند در کابل بازداشت شده‌اند.»

سازمان ملل در این توییت نوشت: «ما تمام تلاش خود را برای حل این وضعیت انجام می‌دهیم و تا حل این مسئله اطلاعات بیشتری ارائه نمی‌دهیم.»

اگرچه کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل به نام افراد بازداشت شده اشاره نکرده، اما بنا بر گزارش‌ها یکی از این افراد «اندرو نورث»، خبرنگار سابق شبکه بی‌بی‌سی است.

از زمان تسلط طالبان بر افغانستان، رسانه‌های این کشور با چالشی جدی روبه‌رو است وبیشتر خبرنگاران و مجریان از این کشور فرار کردند و فعالیت بیش از 50 رسانه در سراسر افغانستان متوقف شد. طی چند ماه گذشته نیز عده‌ای از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای از سوی طالبان بازداشت شده‌اند.

خبرنگاران سازمان ملل متحد در حالی از سوی طالبان بازداشت شدند که این سازمان چندی قبل به لغو نشست‌های خبری اتحادیه خبرنگاران از سوی طالبان واکنش نشان داده و آن را اقدامی «سرکوب‌گرانه» خوانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید