کمک 140 میلیون دلاری آلمان به زنان و کودکان افغانستان

نماینده یونیسف در افغانستان: تلاش خواهیم کرد تا جهان در این بحران فقر و گرسنگی، شهروندان افغانستان را تنها نگذارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت آلمان اعلام کرد 140 میلیون دلار برای زنان و کودکان نیازمند افغانستان کمک می‌کند.

سازمان ملل متحد جمعه 4 فوریه اعلام کرد که قرار است 140 میلیون دلار کمک‌های آلمان از طریق صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل «یونیسف» میان زنان و کودکان نیازمند افغانستان توزیع شود.

الیس اکونگا، نماینده یونیسف در افغانستان گفته است: «تلاش خواهیم کرد تا جهان در این بحران فقر و گرسنگی، شهروندان افغانستان را تنها نگذارند.»

این در حالی است که سازمان جهانی غذا اخیرا اعلام کرد که 24 میلیون نفر از نفوس 39 میلیونی افغانستان به کمک‌های بشردوستانه فوری نیازمندند.

آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد هفته قبل اعلام کرد که افغانستان عملا «به ریسمانی باریک» آویخته شده که علت آن، دچار قحطی شدن میلیون‌ها نفر از مردم این کشور و فروپاشی قریب‌الوقوع سیستم‌های آموزشی و خدمات اجتماعی و همچنین کمبود نقدینگی است که توانایی سازمان‌های امدادرسان را برای دسترسی به نیازمندان محدود می‌کند.

شایان ذکر است که هنوز نزدیک به 9.5 میلیارد دلار از ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان در خارج از این کشور بلوکه شده و همچنین حمایت بین‌المللی که دولت پیشین افغانستان از آن برخوردار بود، از زمان تسلط طالبان بر این کشور در اوت گذشته، متوقف شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید