خانواده‌ دو کودک افغان که در عملیات تخلیه به نروژ منتقل شدند «هنوز پیدا نشده‌اند»

در عملیات تخلیه افغانستان 28 کودک از یک شفاخانه (بیمارستان) ناروژی در کابل تخلیه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت ناروی (نروژ) اعلام کرد، خانواده‌های دو پسر خردسال افغان که در جریان عملیات تخلیه در ماه اوت 2021 از افغانستان به این کشور منتقل شدند، تا کنون پیدا نشده‌اند.

با به قدرت رسیدت طالبان در جریان عملیات تخلیه از میدان هوایی (فرودگاه) کابل در اوت گذشته، ده‌ها هزار نفر با سراسیمگی از این کشور خارج شدند.

در این عملیات، 28 کودک نیز از یک شفاخانه (بیمارستان) نروژی در کابل تخلیه شدند. خانواده‌های بیشتر این کودکان در افغانستان‌ هستند و هویت 25 نفر آنان به سرعت معلوم شد.

اما خانواده دو تن از این کودکان تاکنون پیدا نشده است.

به گفته دولت ناروی، هفت تن از این کودکان با خانواده‌های‌ خود یکجا شده‌اند که سه نفر آنها در آمریکا و چهار نفر دیگر در ناروی هستند.

تلاش‌ها برای یکجا کردن کودکان دیگر با خانواده‌های آنها جریان دارد اما خانواده دو کودک دیگر که حدود ده سال دارند، هنوز پیدا نشده‌اند.

این در حالی است که حدود یک ماه قبل یک کودک افغان که در هرج و مرج فرودگاه کابل به یک سرباز آمریکایی سپرده و گم شده بود، به خانواده‌اش در کابل سپرده شد.

در روند تخلیه کابل پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تعداد زیادی از کودکان گم یا به خارج انتقال داده شدند.

این کودکان اکثرا بدون والدین در خارج مانده‌اند و کشورهای اروپایی و آمریکا تلاش دارند تا خانواده‌ این کودکان را با آنها یکجا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید