حساب‌های بانکی سفارت افغانستان در آمریکا مسدود شد

سفارت افغانستان گفته که درباره این موضوع با مقامات آمریکایی در حال مذاکره است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو دیپلمات ارشد افغانستان که نخواستند نامشان فاش شود، به شبکه «صدای آمریکا» گفته‌اند که حساب‌های بانکی سفارت افغانستان در واشینگتن و دو کنسول‌گری افغانستان در آمریکا از یک‌ماه به این‌سو مسدود شده‌ است.

بر اساس این گزارش، مقامات سفارت افغانستان درباره این موضوع با مقامات آمریکایی در حال مذاکره هستند.

در این گزارش آمده، گذرنامه‌های جدید کنسولگری‌های افغانستان در آمریکا تمام شده است اما این کنسولگری‌ها به تمدید گذرنامه‌های منقضی ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر، به سبب مسدود شدن حساب‌های رسمی بانکی، کارمندان سفارت افغانستان، پول‌های به دست‌آمده را به حساب‌های شخصی خود واریز می‌کنند.

دیپلمات‌های افغانستان در آمریکا گفته‌اند که تعلیق حساب‌های رسمی بانکی آن‌ها تأثیر نامطلوبی بر انتقال‌های مالی سفارت از جمله پرداخت معاش، اجاره و پرداخت‌های بیمه دارد.

در حالی که بیش از پنج ماه از سقوط حکومتی که آن‌ها را نمایندگی می‌کرد گذشته است، حدود 90 دیپلمات افغان در چهار پست دیپلماتیک در ایالات متحده از جمله نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل متحد در نیویارک باقی مانده‌اند.

دیپلمات‌های افغان گفته‌اند که به وعده‌هایی که دولت نوپای طالبان به آنها می‌دهد توجه نخواهند کرد و به افغانستان تحت حاکمیت طالبان باز نخواهند گشت. این دیپلمات‌ها همچنین نسبت به آینده خود و خانواده‌های‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند.

با تسلط طالبان بر افغانستان، دیپلمات‌های این کشور در خارج دیگر امیدی به ادامه‌ کار ندارند. از طرفی هنوز هیچ کشوری به طور رسمی طالبان را به رسمیت نشناخته است. این دیپلمات‌ها کماکان نمایندگان دولت قانونی به شمار می‌روند و به سفارتخانه‌های افغانستان اجازه داده شده تا پرچم سه رنگ کشورشان را برافراشته نگه‌دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید