نگرانی سازمان ملل متحد از ناپدید شدن دو زن معترض در کابل

نمایندگی سازمان ملل در افغانستان: طالبان باید محل نگهداری «تمنا پریانی» و «پروانه ابراهیم‌خیل» دو زن افغانستانی معترض ناپدید شده را اعلام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان « یوناما» از ناپدید شدن دو زن متعرض در کابل ابراز نگرانی کرده و از حکومت طالبان خواسته است که در مورد محل نگهداری این دو زن اطلاعاتی ارائه کند.

بر اساس اعلامیه نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان که شنبه 22 ژانویه نشر شد، این سازمان نگرانی‌های خود را در مورد ناپدید شدن «تمنا پریانی« و «پروانه ابراهیم‌خیل» دو زن متعرض افغانستانی ابراز کرده است.

سازمان ملل متحد در این اعلامیه از طالبان خواسته است، در مورد محل نگهداری این دو زن معترض افغانستانی ناپدید شده اطلاعاتی ارائه کند.

ماموران طالبان این دو زن معترض را هنگام شرکت در تظاهرات کابل بازداشت کرده و همچنان از ارائه اطلاعاتی درباره آنان خودداری می‌کنند.

از سویی ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در مصاحبه‌ای بازداشت این زنان توسط ماموران حکومت طالبان را رد کرد.

خانواده‌های زنان ناپدید شده خبر بازداشت آنها را تایید کردند.

به‌دنبال ناپدید شدن این دو زن معترض در کابل، شهروندان افغان برای جلب توجه سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری نسبت به بازداشت آنان، کارزار گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کردند.

فعالان حقوق بشر افغانستان نیز از سازمان‌های حقوق بشری خواستند که به حکومت طالبان فشار وارد کنند تا به این زنان معترض بازداشتی آسیبی نرساند و آنان را آزاد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید