درگیری‌ میان دو گروه اوزبک‌‌تبار و پشتون‌تبار وابسته به طالبان در فاریاب

طالبان این درگیری‌ها را نتیجه وجود دموکراسی در افغانستان دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در نتیجه درگیری میان دو گروه اوزبک‌تبار و پشتون‌تبار طالبان در ولایت (استان) فاریاب یک تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

منابع محلی جمعه 14 ژانویه به روزنامه «هشت صبح» گفتند که در نتیجه درگیری میان نیروهای طالبان در شهر میمنه، مرکز فاریاب، یک تن کشته و چهار تن زخم برداشتند.

ولایت فاریاب افغانستان یکی از ولایات اوزبک‌نشین است و مردم این ولایت از دو روز پیش به بازداشت مخدوم عالم ربانی، فرمانده اوزبک‌تبار طالبان، دست به اعتراض زدند که در ادامه به درگیری میان نیروهای طالبان انجامید.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان در پیوند به اعتراضات فاریاب واکنش نشان داده و این درگیری‌ها را نتیجه دموکراسی در افغانستان خوانده است.

سمنگانی در توییتی نوشته است: «پس از مرگ دموکراسی، دموکرات‌نماها هنوز برای پراکنده‌سازی جامعه افغانستان دست‌ و‌ پا می‌زنند.»

از سوی دیگر، منابع خبری افغانستان از درگیری میان دو فرمانده طالبان در ولایت بدخشان خبر دادند.

اخیرا خبرهای زیادی از اختلافات میان نیروها و فرماندهان طالبان گزارش شده است و گفته شده که نیروهای پشتون‌تبار طالبان سعی دارند دیگر اقوام را از صفوف خود اخراج کنند و این امر باعث درگیری و اختلافات میان آنان شده است.

افغانستان که با قحطی و فاجعه‌ انسانی مواجه است در 15 اوت 2021 به دست گروه طالبان افتاد و تاکنون هیچ کشوری دولت این گروه را به‌رسمیت نشناخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید