شماری از افسران دولت پیشین افغانستان در هند نسبت به «بلاتکلیفی» خود اعتراض کردند

افسران حکومت پیشین افغانستان که برای آموزش به کشورهای خارجی رفته بودند، پس از سقوط دولت سابق نتوانستند به افغانستان برگردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از افسران ارتش حکومت پیشین افغانستان که در هند به سر می‌برند با بیان اینکه در شرایط بد اقتصادی و روانی زندگی می‌کنند، روز گذشته (پنجشنبه 13 ژانویه) در یک گردهمایی اعتراضی خواهان رسیدگی به وضعیت خود شدند.

به گزارش شبکه «طلوع نیوز»، این افسران دولت سابق که تعدادشان به بیش از 180 تن می‌رسد در برنامه‌های آموزشی مختلفی در هند تعلیم دیده‌اند و پس از سقوط دولت جمهوری اسلامی دیگر به کشور بازنگشتند.

این افسران که مقابل وزارت خارجه هند گردهم آمده بودند، با شکایت از بی‌سرنوشتی (بلاتکلیفی) خود گفتند که دولت هند به وعده‌هایی که به آنها داده، عمل نکرده است.

یکی از معترضان گفت: «ما افسران اردوی ملی افغانستان که از اکادمی‌ها و کورس‌های مختلف در هندوستان فارغ شده‌ایم، مدت چهار ماه می‌شود که در وضعیت بد اقتصادی و روحی قرار داریم. هیچ نهادی نیست که صدای ما را بشنود. دولت هندوستان به‌عنوان کشور میزبان در مدتی که ما مشغول درس بودیم به ما وعده‌های زیادی داده که تا کنون به هیچ کدام آن عمل نکرده است.»

یکی دیگر از اعتراض کنندگان گفت: «پس از سقوط حکومت پیشین به ما گفته شد که حکومت هند به شما کمک می‌کند. چهار ماه می‌شود که ما به دهلی آمدیم و در این‌جا زندگی می‌کنیم اما تاکنون از دولت هند چیزی نشنیده‌ایم. در چهار ماه گذشته، دولت هند ما را کاملا فراموش کرده است.»

این افسران گفته‌اند، نه می‌توانند به کشورشان بازگردند و نه می‌توانند مخارج خود را در هند تامین کنند، به گفته آنان، دولت هند درباره سرنوشت آنان چیزی نگفته است.

گفته می‌شود افسران حکومت پیشین افغانستان که برای آموزش به کشورهای خارجی رفته بودند، پس از سقوط دولت سابق نتوانستند به افغانستان بازگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید