کودک جامانده در روند تخلیه فرودگاه کابل پیدا شد

نوزادی که از روی دیوار فرودگاه کابل به یک سرباز آمریکایی داده شد پس از چهار ماه با خانواده‌اش سپرده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کودکی که در هرج و مرج فرودگاه کابل به یک سرباز آمریکایی سپرده و گم شده بود به خانواده‌اش در کابل تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، سهیل احمدی کودکی که 19 اوت 2021 به یک سرباز آمریکایی در فرودگاه کابل سپرده شد اما پس از آن خبری از او نشد، اکنون به اعضای خانواده‌اش در کابل برگردانده‌ شده است.

Advertisement

بر اساس این گزارش، پس از نشر گزارش «رویترز» درباره گم شدن این کودک در نوامبر 2021 به همراه عکسش، یک راننده تاکسی به نام حمید صافی که این نوزاد را در فرودگاه کابل پیدا کرده و به خانه‌اش برده بود تا بزرگ کند، از ماجرا مطلع شد.

پس از هفت هفته گفت‌وگو و یک بازداشت کوتاه مدت توسط پلیس طالبان، این مرد در نهایت کودک را به پدربزرگ و سایر اعضای خانواده‌اش که هنوز در کابل هستند، بازگرداند.

در جریان تخلیه افغان‌ها از اوت 2021، میرزا علی احمدی، پدر این کودک که به‌عنوان گارد امنیتی برای سفارت آمریکا در کابل کار می‌کرد و همسرش نگران این بودند که نوزادشان به‌دلیل جمعیت زیاد در ورودی‌های فرودگاه کابل صدمه ببیند و او را تسلیم یک سرباز آمریکایی کردند.

احمدی در نوامبر 2021 به رویترز گفته بود که نوزادش را از روی دیوار فرودگاه به یک سرباز یونیفورم پوش داده که گمان می‌کرد آمریکایی باشد و انتظار داشت که پس از عبور از ورودی فرودگاه او را پس بگیرد. اما پس از ورود به فرودگاه نتوانستند نوزاد را بیابند.

احمدی در ادامه گفت، داخل فرودگاه در جستجوی نوزادش بود و در نهایت به او گفتند که شاید فرزندش را جداگانه از افغانستان خارج کنند و احتمالا بعدا او و فرزندش به هم ملحق شوند.

در همان روز احمدی و خانواده‌اش از افغانستان خارج شدند و برای چندین ماه نمی‌دانستند که فرزنداشان کجاست.

در همان روزی که احمدی و خانواده‌اش از کودک جدا شدند، راننده 27 ساله کودک را بر روی زمین یافت و بعد از آن که نتوانست خانواده او را در داخل فرودگاه بیابد، ‌تصمیم گرفت نوزاد را با خود به خانه ببرد و از او نگهداری کند. او که سه دختر دارد، گفت: «بزرگترین آرزوی مادرم پیش از مرگ برای من این بود که یک پسر داشته باشم.»

پدر بزرگ این کودک گفت که اکنون به دنبال برگرداندن این نوزاد به والدین، خواهر و برادرش‌هایش است که چند ماه قبل به آمریکا گریختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید