بریتانیا روند پذیرش 20 هزار پناهجوی افغان را آغاز کرد

با سقوط کابل به دست گروه طالبان، کشورهای غربی همکاران محلی و شماری از افراد در معرض خطر را از افغانستان تخلیه کرده و به آنان پناهندگی داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ویکتوریا اتکینز، مسئول اسکان مجدد افغان‌ها در بریتانیا از آغاز برنامه پذیرش 20 هزار پناهجوی افغان طی پنج سال آینده در این کشور خبر داد.

به گزارش رسانه‌های بریتانیایی، اتکینز پنج‌شنبه، 6 ژانویه، اعلام کرد که پذیرش 20 هزار افغان علاوه بر همکاران افغان بریتانیا است که به هفت هزار نفرشان کمک شده که از افغانستان خارج شوند.

این طرح به گفته او، فراهم کردن «راهی امن و قانونی» برای این افراد است و در سال اول پنج هزار نفر اسکان داده خواهند شد.

گروه نخست شامل این طرح، افرادی هستند که قبلا از افغانستان به بریتانیا منتقل شده‌اند، شامل مدافعان حقوق زنان، روزنامه‌نگاران و دادستان‌ها و افغان‌هایی‌ که خانواده شهروندان بریتانیایی هستند.

این در حالی است که هفته گذشته، روزنامه گاردین لندن گزارش داده بود که «بیش از 12 هزار افغان تخلیه شده» در بریتانیا حدود چهار ماه‌ است که در هتل‌های موقتی اسکان داده شده و در انتظار مسکن دایمی خود به سر می‌برند.

با سقوط دولت افغانستان به دست طالبان، کشورهای غربی همکاران محلی و شماری از افراد آسیب پذیر را از افغانستان تخلیه کرده و به آنان پناهندگی داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید