20 هزار شهروند افغانستان در انتظار انتقال به آلمان

وزارت خارجه آلمان تا به حال 670 نفر را طی دو پرواز از کابل به این کشور انتقال داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آلمان اعلام کرد که 20 هزار افغان در انتظارند تا از افغانستان به آلمان انتقال داده شوند.

به گزارش «دویچه‌وله»، وزارت داخله آلمان به این خبرگزاری گفته است، این رقم در نوسان است زیرا کارمندان و کارگران محلی پیشین آلمان که در افغانستان احساس خطر می‌کنند، می‌توانند با مقام‌های آلمانی در تماس شوند و نزدیکان خود را ثبت‌نام کنند.

بر اساس این گزارش، مدافعان حقوق بشر، هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و برخی افرادی که آنان را حکومت آلمان به عنوان افراد در معرض خطر جدی در افغانستان طبقه‌بندی کرده‌ است، همه در انتظار سفر به این کشور هستند.

در این گزارش آمده است، از 16 اوت 2021 به این‌سو، یک هزار و 348 کارمند محلی آلمان در افغانستان با اعضای خانواده‌شان وارد این کشور شدند که تعداد کلی آنان به 5 هزار و 437 نفر می‌رسد.

گوکای اکبولوت، نماینده حزب سبز آلمان در پارلمان این کشور رقم افراد انتقال داده شده را «کاملا ناکافی» دانسته و گفته است: «افراد آسیب‌پذیر در ترس و ناامنی شدید در افغانستان زندگی می‌کنند».

او با اشاره به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر مبنی بر این که تنها در چهار ولایت افغانستان بیش از صد سرباز، پولیس و کارمندان استخبارات حکومت پیشین افغانستان کشته یا ناپدید شدند، گفت: «این وظیفه وزیر خارجه جدید آلمان است که برای آنها به‌طور فوری کمک و تسهیلاتی فراهم کند.»

وزارت خارجه آلمان تا به حال 670 نفر را طی دو پرواز از کابل به این کشور انتقال داده است. بر اساس اعلامیه وزارت خارجه آلمان، به دلیل مخالفت طالبان پروازهای بعدی مستقیم از کابل در حال حاضر امکان‌پذیر نیست و این کشور برای از سرگیری مجدد این پروازها به گونه‌ای جدی کار می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید